YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
7 terörist daha etkisiz hale getirildi
7 terörist daha etkisiz hale getirildi
7 terörist daha etkisiz hale getirildi
29 Şubat 2008 / 08:21 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Genelkurmay Başkanlığı K.Irak'taki PKK terör örgütüne yönelik başlatılan kara harekatının 7'nci gününde bir basın açıklaması daha yaptı.


Açıklamadan öne çıkan başlıklar


* 7 terörist daha etkisiz hale getirildi. Başlangıçtan itibaren etkisiz hale getirilen teröristlerin toplamı 237'ye yükselmiştir.
* Alınan tedbirler sonucu, personelimiz olumsuz hava koşullarından etkilenmemiştir.
* Savaş uçakları hem PKK menzilerini hem de Türkiye'ye sızmaya çalışan PKK'lıları etkisiz hale getirmiştir.
* Irak'ın kuzeyindeki altyapının tahrip edildiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.


İşte Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamanın tam metni:


Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütüne karşı icra edilen sınır ötesi harekat, 7'nci gününde planlandığı şekilde devam etmektedir.


Harekata katılan birliklerimiz dün teröristlerle bir bölgede sıcak temas sağlamışlar; çıkan çatışmada 7 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Başlangıçtan itibaren etkisiz hale getirilen teröristlerin toplamı 237'ye yükselmiştir.


28 Şubat 2008 günü saat 17:00 itibarıyla, birlikler sorumluluk sahalarındaki arazi arama tarama faaliyetlerine devam etmektedirler.


Birliklerimizin sahip oldukları üstün kış teçhizatı ve alınan ilave tedbirler sonucu, personelimiz olumsuz hava koşullarından etkilenmemiştir.


Derinlikte belirlenen terörist hedeflerin, Hava Kuvvetleri ve uzun menzilli destek silahları ile ateş altına alınmasına ve birliklerin bütünleme ikmali ve takviye faaliyetlerine gün boyunca devam edilmiştir. Temas bölgesindeki uçaksavar mevzilerini vuran uçaklarımızın, ayrıca takviye maksadıyla bölgeye girmekte olan bir terörist grubu da etkisiz hale getirdikleri değerlendirilmektedir.


Harekat esnasında Irak'ın kuzeyindeki altyapının tahrip edildiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bölgede sadece PKK terör örgütünün faydalandığı ilkel altyapı tesisleri kullanılamaz hale getirilmiştir.


Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler