YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
7. teğmen PKK ile bağlantılı mı?
7. teğmen PKK ile bağlantılı mı?
31 Temmuz 2009 09:39
Subaylara suikast iddiası

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki bazı üst düzey subaylara suikast hazırlığı iddiasıyla düzenlenen operasyonda tutuklanan 7. teğmenin de terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğu iddia edildi.


İstanbul Emniyetin'nin, bir ihbar mektubundan hareketle, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli iki amirale suikast iddiasıyla operasyon düzenlemişti. Operasyon kapsamında önceki gün tutuklanan teğmen Ülkü Öztürk ile birlikte, toplam tutuklu sayısı 7'ye yükseldi.


Operasyonu başlatan ihbar mektubunda, Teğmen Ülkü Öztürk ile ilgili bazı iddialar yer aldığı ortaya çıktı. Daha önce tutuklanan teğmenlerin evindeki aramada ele geçirilen flash diskte Öztürk'ün ismi de geçiyor. Mektupta, teğmenin terör örgütü PKK ile irtibatlarına dikkat çekildiği ileri sürülüyor. Öztürk'ün, akrabası Eray K. ile ilişkili olduğu, uyuşturucuyu da bu akrabasından temin ettiği, iddialar arasında. Polis şimdi PKK'lı olduğu öne sürülen Eray K. üzerine yoğunlaştı. Soruşturmada kendisinin teğmenlerle ilişkisi mercek altına alındı. Öte yandan, tutuklanan teğmenlerin, aralarında binbaşı Levent Bektaş'ın da bulunuduğu bazı Ergenekon tutukluları ile de bağlantılı olduğu iddia edilmişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler