YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
7 ilde şafak operasyonu
Eskişehir merkezli Ankara, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Afyonkarahisar ve Kırıkkale'de 600 polisin katılımıyla eş zamanlı hırsızlık operasyonu düzenlendi.
7 ilde şafak operasyonu
10 Temmuz 2012 / 09:09 Güncelleme: 10 Temmuz 2012 / 10:50

Eskişehir Emniyet Müdür Vekili Mustafa Özefe'nin yönetiminde Aydıner Ek Hizmet Binası'nda toplanan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, saat 05.00'da operasyona başladı. 71 Evler Mahallesi'nde arama yapan emniyet güçleri, bazı evlerin kapılarını balyozla kırarak arama yaptı.

Bazı evlerin boş olması üzerine ekipler, merkeze bağlı Sultandere köyü alanında çadırda yaşayan kişilerin üzerlerinde ve kaldıkları çadırlarda arama yaptı.


-''Vatandaşlarımız bize güvenmeye devam etsin''-

 

Özefe, gazetecilere yaptığı açıklamada, 8 ay süren çalışmalar sonucunda 7 ilde düzenlenen operasyonun devam ettiğini ve operasyona yaklaşık 600 polisin katıldığını kaydetti.

Operasyon sonunda yaklaşık 110 şüphelinin gözaltına alınacağını ifade eden Özefe, şöyle konuştu:

''Operasyonumuzun adı 'Haymatlos'. Bir çok evden ve iş yerinden 'yankesicilik' yöntemiyle hırsızlık yapan kişiler takip edildi. Bugün de neticesini alacağız. Bu insanlar Eskişehirli değil, Ankara, İstanbul, Kırıkkale gibi illerden gelen vatandaşlar. Aramalarda silah, ziynet eşyaları ve paralara el konulacak. Yaklaşık 50-60 araç var. Bu araçların da hepsine tedbir koyacağız. Vatandaşlarımız bize güvenmeye devam etsin. Çalışmalarımız sürüyor. Vatandaşlarımız daha huzurlu ve güvenli şekilde yaşamlarına devam edecek.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler