YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
7 ilde Paralel Yapı operasyonu
İstanbul merkezli 7 ilde paralel operasyonu başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Okan Özsoy'un talimatıyla 7 ilde başlatılan operasyonda eski istihbaratçılar dahil çok sayıda polis hakkında gözaltı kararı olduğu bildirildi.
7 ilde Paralel Yapı operasyonu
12 Kasım 2014 / 09:56 Güncelleme: 12 Kasım 2014 / 13:44

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "yasa dışı dinleme" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 15 polis gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Okan Özsoy tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında alınan yakalama ve gözaltı kararları üzerine, polis ekipleri Edirne ve Tekirdağ'ın da aralarında bulunduğu 7 ilde çalışma yaptı.

"Edirne ve Tekirdağ istihbarat şube müdürlüklerinde 2008-2012 yılları arasında yasa dışı dinleme", "evrakta sahtecilik" ve "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlamalarıyla yürütülen soruşturmada haklarında işlem başlatılan 17 polisten 15'i gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan polislerin 4'ünün şube müdürlüğü yaptığı, diğerlerinin de emniyet amiri, başkomiser, komiser ve polis memurları olduğu ifade edildi.

Bu arada gözaltına alınanlar arasında Edirne Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevliyken açığa alınan polis memuru İ.A'nın da bulunduğu öğrenildi. Evinde gözaltına alınan polis memuru, Edirne Devlet Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünün ardından İstanbul'a gönderildi.

01:55
 // vatandaş
gerçekten yazilanlar çizilenler doğru ise ve bunlara yardım eden polis,asker,gazeteci,iş adamı, bürokrat ve daha kimler varsa bunları,bunlardan olanları sınır dışı edip asla Türkiye Cumhuriyeti topraklarina ayak bastırmamak lazım,sonra bu mukaddes topraklar bizlerden davaci olur...
13 Kasım 2014 01:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler