YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
682 dokunulmazlık dosyası bayramdan sonra...
Cumhuriyet Başsavcılıkları, Ramazan Bayramı'nın ardından, 682 dokunulmazlık dosyasıyla ilgili 139 milletvekilini ifadeye çağırmaya başlayacak.
682 dokunulmazlık dosyası bayramdan sonra...
02 Temmuz 2016 / 12:47 Güncelleme: 02 Temmuz 2016 / 12:50

Cumhuriyet Başsavcılıkları, Ramazan Bayramı'nın ardından, TBMM tarafından Adalet Bakanlığına gönderilen ve bakanlıkça iade edilen 682 dokunulmazlık dosyasıyla ilgili 139 milletvekilini ifadeye çağırmaya başlayacak.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin, Anayasa değişikliğinin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından, söz konusu dosyaların hazırlandıkları savcılıklara iade edilmesiyle başlayan yargı süreci Ramazan Bayramı'nın ardından hızlanacak.

Adalet Bakanlığında bekleyen ve aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 57 milletvekili hakkındaki 117 dosyanın savcılıklara gönderilmesiyle, resmen yargı süreci başlamıştı.

Bazı dosyalarda ifade dönemine geçildi

Cumhuriyet Başsavcılıkları, Adalet Bakanlığının, Anayasa değişikliğinin ardından, TBMM'ye göndermeyerek, doğrudan iade ettiği 117 dosyaya ilişkin işlemleri yapmaya başladı.

İlgili Cumhuriyet Başsavcılıkları 117 dosya kapsamında, bugüne kadar aralarında HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş, Yüksekdağ ile HDP Muş Milletvekilleri Ahmet Yıldırım, Burcu Çelik Özkan, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır'ın da aralarında bulunduğu bazı milletvekillerini ifadeye çağırdı.

682 dosyada asıl mesai bayram sonrası

TBMM'de bekleyen ve savcılıklara iade edilmek üzere, Adalet Bakanlığına iletilen 139 milletvekili hakkındaki 682 dosyanın tamamı, bakanlık tarafından savcılıklara gönderildi.

Söz konusu 682 dosyanın işlemlerini sürdüren Cumhuriyet Başsavcılıkları şu ana kadar bu dosyalarla ilgili ifadeye çağırma işlemine başlamadı.

Cumhuriyet Başsavcılıklarının bu dosyalar için Ramazan Bayramı sonrasında milletvekillerini ifadeye çağırmaya başlayacağı öğrenildi.

 

AA

Ne bekleniliyor ki ?
 // Mehmet Ç.
Vatan hainliği ve din düşmanlığı tescilli olanların; yasalar esnetilmeden en ağır cezalara tez zamanda çarptırılması gerekirken, tatil yapmaları ve güneşlenmeleri mi bekleniliyor. Sözde çözüm paketi dahilinde gizli görüşmeler mi yapılıyor ? Vatan hainliğinin ve din düşmanlığının çözüm paketi mi olur ? Adaletin tez zamanda tecelli etmesi, beklenendir....
02 Temmuz 2016 Cumartesi 20:03
 // Ismail Kalender
Ne nazik bir devletimiz varmış. Bu gidişle ne bu kişiler yargılanır nede bizim devlet akıllanır. İsrail kadar olamadık....
02 Temmuz 2016 14:34
 // atak
Bence hikaye 7 aydır aynı kimseyi çağırdıkları felan yok,arkadaş bir teröristi 7 ayda bir insan çağıramazmi,bir deli kanlıda çıkmıyor şunları toplayıp atın kardeşim diye...
02 Temmuz 2016 14:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler