YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
64 binaya yıkım tebligatı
64 binaya yıkım tebligatı
13 Ekim 2009 09:07
İstanbul Ayamama Deresi yatağındaki 64 binanın sahiplerine taşınmaları için tebligat yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ayamama Deresi yatağındaki 64 binanın kaldırılması için tebligatların hazırlandığını bildirdi. Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, sel baskınının ardından Ayamama Deresi üzerinde başlatılan tespitlerin bir kısmının yapıldığını, bir kısmının da yapılmaya devam ettiğini söyledi.

BİNA MALİKLERİNE UYARI

Bu tespitlerin haritalara işlendiğini ve derelerin taşkın haritalarının ellerinde olduğunu belirten Kadir Topbaş, şöyle devam etti: 'Ayamama Deresi üzerinde 24 adet bina, sundurma ve barakanın imar istikameti dışında, dere yatağına tecavüzlü olduğu tespiti var. 26 tane binanın, sundurma ve barakasının yeşil bölümde kaldığı, 14 adet binanın da dere yatağında olduğu tespiti yapıldı. Bu tespitler sonucunda tebligatlar hazırlanıyor. Bu tebligatlara göre malikler bunu buradan kaldırmak zorunda. Kaldırmadığı takdirde yasanın verdiği yetkiyle Büyükşehir Belediyesi olarak biz kaldıracağız.'

Topbaş, İmar Yönetmeliği'ne bir madde ekleyerek su basman seviyesinin net olarak ortaya konulması ve bodrum kat yasağı getirilmesini önerdi.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Erken uyardım anlamadılar...
 // Hüsamettin ŞENER
İstanbul büyük şehir belediyesini erken uyardım. Zarar Ziyanı Topbaşa Ödetin...www.depremerkenuyari.com...
13 Ekim 2009 20:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler