YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
62. Hükümet'te görev dağılımı yapıldı
Yeni kabinenin ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç açıklama yaptı. Daha önce Atalay'a emanet edilen Çözüm Süreci görevi artık Arınç'a emanet!
62. Hükümet'te görev dağılımı yapıldı
01 Eylül 2014 / 12:53 Güncelleme: 01 Eylül 2014 / 12:56

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç, Bakanlar Kurulu'nda görev dağılımlarının olduğunu açıkladı.

Arınç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na bağlı kurum ve kuruluşların, MGK Genel Sekreterliği, MİT Müsteşarlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığının olduğunu bildirdi.

AA, TRT ve RTÜK Yalçın Akdoğan'da

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın sorumlu olduğu kuruluşlar ise, TBMM ile ilişkiler, kamu diplomasisiyle ilgili işlerin yürütülmesi, bağlı kurum ve kuruluşlar, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, TRT Genel Müdürlüğü (TRT), Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü (AA), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'yla (RTÜK) ilişkiler oldu.

Terörle mücadele ve Hükümet Sözcülüğü Arınç'a

Hükümet Sözcüsü Arınç, Hükümet Sözcülüğü, Danıştay ile ilişkiler, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanlığı, Milli Güvenlik Kurulu kararlarının ve görüşlerinin değerlendirilmek üzere Bakanlar Kurulu'na sunulması, Bakanlar Kurulu'nda kabulü halinde bu tavsiye kararlarının uygulanmasının koordinasyonu ve izlenmesi, insan haklarıyla ilgili kurullar ve insan haklarıyla ilgili konularda koordinasyon ve Kıbrıs ile ilgili koordinasyon işlerinin kendi görevleri arasında bulunduğunu bildirdi.

Arınç, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye İnsan Hakları Kurumu'nun da kendisine bağlı olduğunu açıkladı.

Hükümet Sözcüsü Arınç, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a bağlı kurum ve kuruluşların, Medeniyetler İttifakı projesinin yürütülmesi, bağlı kurum ve kuruluşlar Atatürk, Kültür, Dil, Tarih ve Yüksek Kurumu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı olduğunu bildirdi.

Ekonomi Babacan'a emanet

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın sorumlu olduğu kurumlar ise, ekonomik konularda genel koordinasyon, bağlı kurum ve kuruluşlar, Hazine Müsteşarlığı, Merkez Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Kalkınma Bankası, İhracat Kredi Bankası, Vakıflar Bankası Genel Müdürlükleri, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu oldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler