YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 yıl sonra bir ilk! İsrailli Bakan Türkiye'ye geldi
İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, 23. Dünya Enerji Kongresine katılmak için bugün Tel Aviv’den İstanbul’a geldi.
6 yıl sonra bir ilk! İsrailli Bakan Türkiye'ye geldi
13 Ekim 2016 / 11:13 Güncelleme: 13 Ekim 2016 / 11:26

Konuk Enerji Bakanı Yuval Steinitz’in bu ziyaretinin Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin normale dönmesi sonucu iki ülke arasında altı yıl aradan sonra bakan düzeyinde yapılan ilk ziyaret olduğu bildirildi.

İSRAİLLİ YETKİLİLER KARŞILADI

THY’ye ait bir uçakla Tel Aviv’den saat 09.30’da İstanbul’a gelen İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz’i Atatürk Havalimanı’nda İsrailli yetkililer tarafından karşıladı.

İsrail Enerji Bakanı Steinitz’in Kongrede, “ Doğu Akdeniz’de Yeni Bir Manzara” başlıklı oturumun açılış konuşmasını yapacağı bildirildi.

Bu arada Yuval Steinitz’in Türk mevkidaşı Berat Albayrak ile iki ülke arasındaki enerji işbirliği konusunu görüşmek üzere bir araya gelecekleri belirtildi.

Edinilen bilgiye göre ayrıca Steinitz’in Albayrak ile görüşmesinin ardından bir basın toplantısı düzenleyecekleri ifade edildi.

2010'DAN SONRA İLK KEZ...

Türkiye İsrail ilişkilerindeki normalleşmenin bir sonucu olan bu ziyaretin iki ülke arasında altı yıl aradan sonra bakan düzeyinde yapılan ilk ziyaret olacağına dikkat çekildi.

 // Ömer
Allah bizleri O sınıftan eylemesin inşallah......
13 Ekim 2016 13:51
omer@bey
 // yusuf
Size 100% katiliyorum ama bunlara musluman denilmez munafik denir...
13 Ekim 2016 13:26
 // Rasim DUMAN
Korsan teror devletciginin yetkilileri ile, asgari protokol kaidelerinin disinda bir irtibat kurulmasina gonlumuz razi degil. Hele hele enerji veya bir baska sektorde "isbirligi" yapilmasini kat'iyyen istemiyoruz....
13 Ekim 2016 13:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler