YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 yeni havalimanı için çalışmalar başlıyor
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2016 yılında 6 yeni havalimanı için çalışmalara başlayacaklarını açıkladı.
6 yeni havalimanı için çalışmalar başlıyor
22 Ocak 2016 / 08:27 Güncelleme: 22 Ocak 2016 / 08:38

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Havayolu halkın yolu dedik. 2016 yılı içinde de 6 yeni havalimanı ile ilgili proje çalışmaları yapacağız. Bunlar, Artvin-Rize Havalimanı, Edirne- Kırklareli Havalimanı, Yozgat Havalimanı, Niğde Aksaray Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Batı Antalya Havalimanı olacak" dedi.

İşte Binali Yıldırım'ın o açıklamaları:

Ulaştırma sektöründe en önemli mesafelerden birinin kat edildiği havacılık alanında da "havayolu halkın yolu" ilkesiyle hareket etmemizin yararlarını gördük. 2002'de Ankara-İstanbul-İzmir üçgenine sıkışmış, nefes almakta zorlanan sektör, yasal düzenlemeler, yeni yatırımlar ve Türkiye'nin bölgesel ve küresel vizyonuna uygun şekilde oluşturulan yeni stratejilerle büyük bir büyüme gerçekleştirdi.

Türkiye, küresel vizyonuna uygun dış hat uçuşlarıyla havacılık sektörümüz dünyanın en hızlı büyüyen havacılık sektörü oldu. Atıl olan havaalanlarımızı tamamen aktif hale getirdik, şu an itibarıyla 55 tane havalimanımızda tarifeli sefer yapılır hale geldi.

Rize, Kırklareli, Yozgat, Aksaray, Karaman, Antalya'ya havaalanı

2016 yılı içinde de 6 yeni havalimanı ile ilgili proje çalışmaları yapacağız. Şu anda planlanan havalimanlarımız Artvin-Rize Havalimanı, Edirne- Kırklareli Havalimanı, Yozgat Havalimanı, Niğde Aksaray Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Batı Antalya Havalimanı. Ayrıca mevcut havalimanlarımızda da apron ve terminal yenileme çalışmalarına devam edeceğiz. 2019 yılında da havalimanı sayımızı 63'e yükseltmeyi hedefliyoruz.

 

YURT GAZETESİ

 // ayse
ankarayada ikinci bir havaalani gerekmiyormu golbasi tarafina mesela...
22 Ocak 2016 14:57
 // murat
Neden kirsehir nevsehir aksaray ucgenine guzel birhava alani yapilmiyor. Kirsehirli olara uzuluyorum allah devletimize zeval vermesin neden yatirim kirsehire yok...
22 Ocak 2016 10:25
Konya'da
 // uykucu
Hava Limani var. Bi de Karaman'a yapin. Aralari 90 km. Gunde 1 ucak insin. 400 kisiyi ise alin. Biz nasilsa agzimizi acmadan vergileri oduyoruz.
Bigun butun bu sacma yatirimlarin hesabi verilecek....
22 Ocak 2016 Cuma 09:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler