YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 şehit verdiğimiz saldırıda duvar sıvasında bomba tuzağı
Nusaybin’de 6 güvenlik görevlisinin şehit olduğu saldırıda, PKK’lıların duvarlara aralıklarla yerleştirilen ve üzeri sıvayla kapatılarak gizledikleri bombayı patlattıkları ortaya çıktı.
6 şehit verdiğimiz saldırıda duvar sıvasında bomba tuzağı
04 Nisan 2016 / 09:15 Güncelleme: 04 Nisan 2016 / 09:19

Mardin'in Nusaybin ilçesinde önceki gün 6 güvenlik görevlisinin şehit olduğu patlamanın ayrıntıları ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, binanın teröristlerden arındırılmasının ardından içeriyi son bir kez kontrol etmek için giren güvenlik güçleri, binanın temiz olduğunu gördü. Ancak teröristler, bu sırada kalleş tuzağı devreye soktu.

20 EYP KULLANILDI

Binanın duvarlarına yerleştirilen ve üzeri sıvayla kapatıldığı için farkedilmeyen birbirlerine kabloyla irtibatlandırılmış 15 ila 20 el yapımı patlayıcıyı (EYP) infilak ettirildi.Bölge kaynaklarından edinilen bilgiye göre, binalara güvenlik güçlerinin girişleri, uzaktan kumandalı bomba ihtimaline karşı jammer eşliğinde yapılıyor. Ancak bu durumu farkeden PKK militanları, yüzlerce metrelik kablolar döşemek suretiyle bombalarını hazırlamaya başladı. Son olayda da kablolu bir düzenekle binanın patlatıldığı bildirildi.

YPG DESTEK VERDİ

Güvenlik kaynakları, teröristlerin 1.5-2 metre yüksekliğinde ve genişliğinde taşlarla inşa edilen barikatları içeriden çelik levhalarla güçlendirdiğini bildirdi. PKK, Nusaybin'de YPG unsurlarının da desteğiyle Cizre tecrübesi doğrultusunda hazırlık yaptı.

Neredeyse bütün binaların EYP'lerle tuzaklandığı öğrenildi. Kamışlı'dan Nusaybin'e ulaşan ve geçmişte kaçakçılık için yapılmış olan yer altı tünellerinden de bölgeye YPG militanları, silah ve mühimmat ulaştırdı. Ancak operasyonlar başladıktan sonra bu hat tamamen kesildi.

Mayınlı pusu: 5 yaralı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 14 Mart tarihinde uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte, jandarma ve polis özel harekat timlerinin ortak yürüttüğü operasyonlar devam ediyor. Operasyonlar kapsamında Fırat Mahallesi'nde güvenlik güçlerinin yer değiştirmesi sırasında PKK'lıların yola tuzakladığı mayın patladı. Patlamayla yaralanan 5 polis, silah arkadaşlarının yardımıyla Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

bombalayalım
 // vatansever
Ne çatışması arkadaş. Bölgeyi boşalt. Bas yukarıdan akıllı bombayı....
04 Nisan 2016 07:12
yerle.bir.edin.@
 // Mehmet
Nusaybi yerle bir edin yolayin f16 tas üstüne tas birakmayin mardin valisi Tank atislarina izin vermiyormus bu vali derhal sorusturmali...
04 Nisan 2016 06:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler