YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 saatte 65 milyon!
'Kardeşlik Zamanı' kampanyasına altı saatte 65 milyon lira
6 saatte 65 milyon!
27 Ekim 2011 / 07:11 Güncelleme: 27 Ekim 2011 / 07:23
Depremle sarsılan Van halkına Türkiye'nin dört bir yanından yardım yağıyor. Bölgede yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayan Samanyolu Yayın Grubu da TUSKON ve Kimse Yok mu Derneği işbirliğiyle kampanya başlattı.

'Kardeşlik Zamanı' adı altında düzenlenen yardım programı, önceki gece Samanyolu TV, Samanyolu Haber, 100 yerel kanal ve 100 radyoda canlı yayınlandı. 6 saati aşan yayında tüm Türkiye, Van'ın acılarını paylaşmak için tek yürek oldu. Birlik ve beraberlik çağrılarının yükseldiği gecede toplanan miktar 65 milyon lirayı aştı. Hayır gecesini Fethullah Gülen Hocaefendi, sesli ve yazılı eserlerinin telif ücretlerinden elde ettiği 20 bin lirayı bağışlayarak başlattı. Sanat, siyaset, spor, medya ve iş dünyasından birçok önemli ismin destek verdiği gecede en yüksek bağış FİYAPI'dan geldi. Deprem bölgesine 500 dairelik konut yapma sözü veren FİYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, bu yardımın maddi karşılığının 35 milyon lira olduğunu açıkladı.

Şehit annesinden siyasilere, işçiden işadamına, özürlüsünden sporcusuna binlerce insanın 'Kardeşlik Zamanı' demek için bir araya geldiği gecede duygu dolu anlar da yaşandı. Kumbarasındaki parayı bağışlayan küçük çocukların yanı sıra 3 bin 500 lira yardım yapan şehit annesi izleyicileri duygulandırdı. 8 bin 250 kişinin telefona sarıldığı gecede, 295 bin kişi yardım çağrılarına SMS'le cevap verdi. Gezegen Mehmet'in sunuculuğunu yaptığı gecede AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Ertuğrul Özkök, Kenan Işık, Vatan Şaşmaz'ın yanı sıra Emel Sayın, Mustafa Ceceli, Orhan Hakalmaz, Mustafa Keser, Yeşim Salkım, Demet Akalın, Çelik, Alişan, Erhan Güleryüz, Gripin üyeleri, Ebru Yaşar, Berkay, Altay, Ümit Sayın, Deniz Seki, Reyhan Karaca, Gökhan Tepe, Nihat Doğan, Berksan, Zinet Sali, Betül Demir, Orhan Ölmez, Serkan Kaya, Berdan Mardini, Metin Arolat, Öykü, Ahmet Sait Kavurmacı ve Mustafa Üstündağ gibi birçok isim stüdyo konuğu oldu. Ünlü simalar hem maddi katkıları ile kampanyaya destek verdi hem de stüdyoda bağış için arayanların telefonlarını cevapladı.

Gecede, Mimar Sinan Vakfı 5, Doğuş Holding 2,5, Hedef Alyans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak 1 milyon lira bağışta bulundu. Ayrıca Azerbaycanlı işadamı Abdülbari Güzel 500 bin dolar, Avrupa Türk İşadamları Konfederasyonu 500, Cengiz İnşaat 500, Fettah Tamince 450, Aydınlı Gurup 300, Nejat Nasıroğlu (Fernaz İnşaat) 300, Kütahya Şeker Fabrikası 200, Zirve Üniversitesi 100, Fatih Üniversitesi 20, Turgut Özal Üniversitesi 50 bin lira ile kampanyaya katkı sağladı. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler