YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 kişiye mezar olan enkaz Ankara'ya götürüldü
Muhsin Yazıcıoğlu da taşıyan helikopter Keş Dağı'nda düşmüştü
6 kişiye mezar olan enkaz Ankara'ya götürüldü
16 Mayıs 2009 / 15:02 Güncelleme: 16 Mayıs 2009 / 00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi taşırken düşen helikopterin, Keş Dağı'ndaki enkazı, Ankara'ya götürüldü.


BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz, helikopter enkazının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ekiplerinin kontrolü altında dağdan indirilerek kamyonla Ankara'ya götürüldüğünü söyledi.


Kaza ile ilgili çalışmaların Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü ifade eden Yavuz, raporun hazırlanmasını beklediklerini dile getirdi. Meclis Araştırma Komisyonunun da çalışmalara başladığını hatırlatan Yavuz, bu komisyonda görev alan milletvekillerinin konuya çok duyarlı olduklarını, ayrıca kendilerinin de çalışmasının bulunduğunu belirtti. Yavuz, ''kaza ile ilgili olarak şu anda bir şey söylememiz doğru olmaz, Ancak, bazı konulardaki kuşkularımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde bunu kamuoyu ile paylaşacağız'' diye konuştu.


Yerel seçimler için gezide bulunan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinden Yozgat'ın Yerköy ilçesine götüren, pilot Kaya İstektepe'nin kullandığı helikopter, 25 Mart 2009 tarihinde Keş Dağı'nda düşmüş, kazada Yazcıoğlu ve İstektepe'nin yanı sıra BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Sivas Belediye Meclisi üyesi adayı Murat Çetinkaya yaşamını yitirmişti. Helikopter yolcularından İHA Sivas muhabiri İsmail Güneş'in, yaralı olarak kurtulduğu kazayı telefonla haber vermesinin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları sonucu 27 Mart Mart 2009'da helikopterin enkazına ulaşılmıştı. Kazayı haber veren İsmail Güneş'in de donarak yaşamını yitirdiği belirlenmişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler