YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 kişi adliyeye sevk edildi!
6 kişi adliyeye sevk edildi!
20 Ocak 2012 11:48
Adana merkezli olmak üzere 6 ilde terör örgütü El Kaide'ye yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan biri kadın 6 kişi adliyeye sevk edildi.

Adana Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Adana, İstanbul, İzmir, Osmaniye, Konya ve Çanakkale'de terör örgütü El Kaide'ye yönelik düzenlenen operasyonlarda yakalanan zanlıların örgütün propagandasını yaptığı, örgüte eleman temin ettiği ve bu elemanları Irak, Afganistan, Pakistan ve Çeçenistan gibi bölgelere gönderdiği ve Türkiye'de sansasyonel terör eylemi arayışı içinde olduklarının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, yapılan operasyonlarda, 38 adet tabanca fişeği, 6136 Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Kanunu kapsamında kılıç, başka şahıslara ait 4 adet kimlikle birlikte çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildiği kaydedildi.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan biri kadın 6 kişi, Adliyeye sevk edilirken, görüntülerini çeken gazetecilere suçsuz olduklarını söylediler.  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler