YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 ilde operasyon: 13 gözaltı
6 ilde operasyon: 13 gözaltı
24 Kasım 2010 17:09
Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, bazı internet sitelerinde yer alan hakaret ve tehditlerle ilgili 6 ilde operasyon başlattı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, bazı internet sitelerinde yer alan hakaret ve tehdit içerikli mesajlar nedeniyle 6 ilde operasyon başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gelen ihbar ve şikayetler üzerine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, Antalya, Edirne, İzmir ve Muğla'da bazı internet siteleri ile bu sitelerle bağlantı kuran internet kullanıcılarına yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi.

Soruşturma kapsamında, internet sitelerinin bulunduğu adreslere operasyonlar düzenlendi. Yapılan aramalarda internet siteleri ve bağlantı adreslerinde bulunan bilgisayar ve hard disklere el konuldu. Aramalar sırasında, kurusıkı tabanca ve sahte kimlikler ele geçirildi.

Yetkililer, soruşturmanın bazı sitelerde özellikle ''Türk İntikam Birliği Teşkilatı'' adı altında, bazı kişilere yönelik yazılan hakaret ve tehdit mesajları çerçevesinde yürütüldüğünü kaydettiler.

Operasyon kapsamında 13 kişinin gözaltına alındığı, el konulan bilgisayarların incelenmesi çerçevesinde gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler