YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 ilde dolandırıcılık oparesyon: 17 gözaltı
6 ilde dolandırıcılık oparesyon: 17 gözaltı
03 Temmuz 2013 11:25
Gaziantep polisinin, dolandırıcılık şebekesine yönelik 6 ilde yaptığı operasyonda, 17 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, H.U. liderliğindeki dolandırıcılık şebekesi, gümrüklerde, ucuz ithal şeker, limanlarda ucuz ithal dondurulmuş et, İskenderun Demir Çelik Fabrikasında ucuz demir ve Suriye sınırından getirilen ucuz canlı hayvan ve ithal cep telefonu temin etmek amacıyla ürünleri almak isteyen vatandaşlarla irtibata geçti.

Şahıslar, ürünlerden bir numune olarak müşterilerine göstererek, fiyat konusunda anlaşma sağladı. Şahıslar, kendilerini Gümrük Muhafaza Memuru olarak ta tanıtarak, müştekilere güven verip, Gaziantep’te 1, Hatay ve ilçelerinde 4, İstanbul’da 2, İzmir ve ilçelerinde 2 ve Antalya’dan 1 kişi olmak üzere toplam 10 müştekiden ürünlerin karşılığı olan 1 Trilyon 105 bin 200 TL para dolandırdı. Ürünlerin belirtilen tarihte gelmediğini fark eden müştekiler, dolandırıldıklarını anlayarak, durumu polis ekiplerine bildirdi. Gaziantep merkezli olarak harekete geçen polis ekipleri Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesince çalışma başlattı.

Yaklaşık 4 aylık bir çalışma sonrası, Gaziantep, Hatay, Mersin, Adana, Batman ve Zonguldak olmak üzere 6 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda, şebeke lideri H.U. ile birlikte 17 kişi gözaltına alındı. Polis ekipleri, şüphelilere ait 1 adet Volkswagen Jetta marka araç ile 1 adet Citroen C5 marka araca el koydu. Gözaltına alınan 17 şüpheli şahıs ifadeleri alınmak üzere Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Burada sorgulamaları tamamlanan 17 şüpheli şahıs, haklarında düzenlenen “dolandırıcılık” suçundan adliyeye sevk edildi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler