YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 ayda 170 terörist öldürüldü
TSK'nın terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürdüğü operasyonlar hız kesmeden devem ederken 2010 yılının başından bu yana öldürülen terörsit sayısı ise 170'e ulaştı...
6 ayda 170 terörist öldürüldü
07 Temmuz 2010 / 11:32 Güncelleme: 07 Temmuz 2010 / 11:47

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları aralıksız sürerken, terör örgütünün ağır kayıplar verdiği ve örgütten kaçışların hız kesmediği bildirildi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda ölü ele geçirilen 15 teröristin kimlikleri belirlendi.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Siirt, Şırnak ve Kars kırsalında gerçekleştirdiği operasyonlarda ölü ele geçirilen teröristlerin, “Erdal” kod adlı Abdurrahman Bozdağ (31), “Hebun” kod adlı Eylem Demirpençe (31), “Fikret” kod adlı Hamit Tekbudak (30), “Azad” kod adlı Halil Kaya (28), “Harun” kod adlı Ali Cilo (28), “Silav” kod adlı Gurbet Gökal (27), “Zagros” kod adlı İbrahim Başak (27), “Sipan” kod adlı Özgür Dağhan (27), “Havin” kod adlı Nefise Işık (26), “Şahin” kod adlı Hasan Caferi Haydaranlı (24), “Herekol” kod adlı Halis Kudayi (24), “Kemal” kod adlı Yasin Özmen (24), “Perviz” kod adlı Mahsum Gabar (24), “Ali” kod adlı Afşar Reşadedüz (23), “Fırat” kod adlı Gökhan Akpolat (22) olduğu tespit edildi.

Operasyonlarda öldürülen teröristlere ait çok sayıda silah, mühimmat, yaşam ve gıda malzemesi ile çeşitli örgütsel dokümanların ele geçirildiği bildirildi.

Bu arada, terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki örgüt kamplarından kaçmayı başaran 20 yaşındaki M.İ.Ö ile 21 yaşındaki M.G. ve 19 yaşındaki A.Y. adlı 2  kadın terör örgütü mensubu iki gün önce gece silahlarıyla birlikte güvenlik güçlerine teslim oldu.Sorgulamaları kısa sürede tamamlanarak mahkemeye sevk edilen terör örgütü üyelerinin, örgütte bulundukları süre içerisinde herhangi bir eyleme ve çatışmaya katılmadıklarının belirlenmesi üzerine, “Etkin Pişmanlık” hükümlerinden yararlandırılarak serbest kaldılar.

Terör örgütü PKK'ya yönelik 2010 yılının ilk 6 ayında gerçekleştirilen operasyonlarda 170 örgüt mensubu ölü ele geçirildi. Aynı dönemde örgütten kaçarak silahlarıyla birlikte güvenlik güçlerine teslim olan örgüt mensubu sayısı da 154'e ulaştı. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler