YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 ay kışla, 6 ay kazma
Yükümlüler, 6 ay eğitimin ardından 6 ay da ağaç dikimi ve karayolu yapımında çalışacak.
6 ay kışla, 6 ay kazma
11 Aralık 2011 / 12:20 Güncelleme: 11 Aralık 2011 / 12:25

Bedelli askerlik yasasının ardından askerlik kanununda yeni bir değişiklik amaçlayan kanun teklifi hazırlandı ve TBMM Milli Savunma Komisyonuna gönderildi.

6 AY ASKERLİK 6 AY KAZMA

Vatan gazetesinin haberine göre; MHP Antalya milletvekili Yusuf Ziya İrbeç tarafından hazırlanan ve askerlik süresini 12 aya düşüren kanun teklifi ile, yükümlülerin 6 ay eğitimin ardından 6 ay da ağaç dikimi ve karayolu yapımında çalışması öngörülüyor. 6 aylık eğitimin ardından kamuda çalışmak istemeyenler ise, belirlenecek bir miktar para ödeyerek bedelli olabilecek.

İrbeç, kanun teklifinin gerekçesinde '' Halen devam eden askerlik uygulamaları, askerlik yapan ve yapmayanlar arasında, eşitsizlik yaratmaktadır.'' dedi. Kanun teklifi ile 15 aylık askerlik hizmeti 12 aya düşürülürken, şehit çocuklarının ise toplam 6 ay askerlik yapmaları öneriliyor. Kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu ve Genel Kurulda ele alınacak.

 

Saçmalık
 // devlet
Bu tam bir saçmalık! İnsanlar illa ki koyun gibi devletin makası altından geçip traş edilecekler. Bu saçma bir tarz. Ordu profesyonel olmalı artık. Lüzumsuz işgücü olmamalı. Üniversiteler branşlarda tam ihtiyaca göre insan yetiştirmeli. Meslek liseleri ve Meslek Yüksekokulları da aynı şekilde. İnsanlara iş imkanı sunulurken rahatlama oluşturulmalı yoksa sıkıntı bitmez. Özel sektörde adam gibi istihdam oluşturmalı ucuz işçilikle insanları aldatmamalıdır. De...
11 Aralık 2011 19:48
MİLLET VEKİLİNE BAK !
 // BATUHAN
Mucid vekil askerlik altı ay olsun dede bari verdiğimiz vergi paraları boşa gitmesin. Askeriyenin ülke savunmasına yetiştirecek askere mi ihtiyacı var yoksa ağaç dikecek işçiye mi ? Bu adamlardan vekil olursa daha çok "eller gider Ay'a biz (yine) kalırız yaya"....
11 Aralık 2011 14:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler