YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
543 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi
HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında geçici olarak görevden uzaklaştırılan 543 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti.
543 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi
01 Eylül 2016 / 16:45 Güncelleme: 01 Eylül 2016 / 21:03

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında geçici olarak görevden uzaklaştırılan, 543 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti.

HSYK Genel Kurulu, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından, başlatılan soruşturma kapsamında ikinci listede geçici olarak meslekten uzaklaştırılan 648 hakim ve savcının durumunu görüştü.

Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname'nin 3. maddesinin HSYK Genel Kurulu'na verdiği yetki uyarınca, 543 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi.

HSYK Genel Kurulu, daha önce aynı soruşturma kapsamında, 2 bin 847 hakim ve savcının meslekten ihracına karar vermişti.

...
 // Yahya RAMİ
FETÖ soruşturması çerçevesinde ihraç edilen asker, polis, hâkim, savcı vb.. kamu görevlilerinin sivil hayatta kendileri ve çevresi üzerinde, devlet ve hükümet aleyhine yapabilecekleri, dozu artırılmış, olası ihanet faaliyetlerine karşı çok ciddî şekilde kontrol ve takip altında tutulması gerektiği kanaatindeyim! Bu alanda ciddî bir güvenlik zafiyeti oluşmaması için çok dikkatli olunması hayatî önem arzetmektedir!!!...
01 Eylül 2016 18:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler