YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
52 kişi gözaltına alındı
Referandum öncesi İnegöl'de çıkan olaylarla ilgili güvenlik kamerası incelemeleri sonucu ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda 52 kişi gözaltına alındı.
52 kişi gözaltına alındı
15 Eylül 2010 / 08:34 Güncelleme: 15 Eylül 2010 / 11:12

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 26 Temmuz'da meydana gelen olayları organize ettikleri ve tetikledikleriri iddiası ile 52 kişi gözaltına alındı. Olaylara ilişkin kamera kayıtlarının incelenmesi ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda gözaltına alınan kişiler Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Edinilen bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olay gecesine ait emniyet kameraları ve gazetecilerin çektiği görüntüleri inceleyip, görgü tanıklarının da ifadeleri doğrultusunda çalışma başlattı. Olaylarla ilgisi olduğu ve tetikledikleri gerekçesi ile bu sabaha karşı 52 kişi, gözaltına alındı.

Bursa ve İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından dün akşam başlatılan operasyon bu sabaha kadar devam etti. Tespit edilen evlere düzenlenen operasyonla yakalanan zanlılar, televizyon kayıtları ile belirlendi.  

İnegöl'de yaşanan olaylarını tertipleyen, olaylara karışması için arkadaşlarını telefonla arayarak adam toplayan kişiler oldukları iddia edilen zanlılar bu sabah otobüslerle Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Otobüslerden inip emniyete girişlerinde oldukça rahat oldukları gözlenen zanlılar, "Olaylara karıştınız mı?" sorularını yanıtsız bıraktı.

Zanlılar ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilecek. Ayrıca soruşturması devam eden olaylarla ilgili başka gözaltıların da olabileceği belirtildi. İnegöl'de, 26 Temmuz'da 5 kişinin bıçaklanmasının ardından çıkan olaylara karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 50 kişiden 11'i tutuklanmıştı.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler