YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
500 asker boş kovan aradı
Bilecik'te tatbikat sonrası bir askerin şehit olmasına yol açan kovan ormana dağılan 500 asker tarafından arandı
500 asker boş kovan aradı
16 Ocak 2010 / 17:31 Güncelleme: 16 Ocak 2010 / 17:31

Bilecik'te dün tatbikat sonrası bir askerin şehit olmasına yol açan boş kovan, ormana dağılan 500 asker tarafından arandı. Bir tabur asker, ormanlık alanda kovan araması yaptı.   

Bilecik 2. Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini yapan erler, dün gece eğitimine çıktılar. Kışladan çıkarak Pelitözü Köyü mevkiine gelen askerler, burada istirahat ederken bir anda patlayan silah sesiyle irkildiler. Komutanlar hemen olayı araştırınca, 1. Tabur 4. bölükte vatani görevini yapan Batmanlı er Ergin Önen'in vurulduğunu tespit ettiler. Omzundan girdiği ve göğsünden çıktığı tahmin edilen G3 Piyade tüfeği mermisi ile ağır bir şekilde yaralanan er, Bilecik Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılırken hayatını kaybetti. 
 

Olayın hemen ardından Tugay komutanlığı konuyu aydınlatmak için harekete geçerken, merminin kovanını arama çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 500 asker Pelitözü Köyü tepesindeki olayın meydana geldiği yerde kovan ararken, Savcılık da olaya el koydu. 
 

Olayın gece meydana gelmesinden dolayı delil toplamakta zorluk çeken yetkililer hala net bir sonuca gidemezken, olayın bir kaza olduğu ihtimali üzerinde duruyorlar.  
 

Olayda hayatını kaybeden Er Ergin Önen'in cesedi ise, Bilecik Devlet Hastanesi'nden alınarak Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler