YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 öğretmen açığa alındı
Terör örgütü PKK propagandası yapmak suçundan tutuksuz yargılanan 5 öğretmen açığa alındı.
5 öğretmen açığa alındı
16 Ekim 2011 / 22:16 Güncelleme: 16 Ekim 2011 / 22:18

BDP'li belediyenin kurduğu sözde Demokratik Çözüm Çadırı'nda terör örgütü PKK propagandası yapmak suçundan tutuksuz yargılanan 5 öğretmen açığa alındı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde BDP' li belediyenin kurduğu sözde Demokratik Çözüm Çadırı'nda terör örgütü PKK propagandası yapmak suçundan tutuksuz yargılanan 5 öğretmen açığa alındı.

27 Eylül tarihinde terörle mücadele timlerinin Şanlıurfa ve Suruç'ta yapılan eş zamanlı baskınlarda gözaltına alınıp daha sonra mahkemece tutuksuz yargılanan Eğitim Sen eski Şube Başkanı Sıtkı Dehşet, Eğitim- Sen yöneticileri Remziye Şahin ve Veysi Özbingöl, Eğitim Sen üyeleri Zeycan Aydın Yahya Açıkgöz Mili Eğitim Bakanlığı'nca açığa alındı.

12 Haziran seçimleri sırasında sahte oy pusulası dağıttığı gerekçesi ile gözaltına alınan Kürdi-Der Şube Başkanı tutuklanarak cezaevine konulmuş, ardından savcılığın talimatı doğrultusunda evinde ve dernekte arama yapılmıştı. Arama sırasında Suruç' ta sözde demokratik çözüm çadırında çekildiği tespit edilen bir kasette çoğunluğu öğretmenlerden oluşan 20 kişinin terör örgütünün propagandasını yaptığı tespit edilmişti.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler