YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 ilde operasyon
5 ilde düzenlenen KCK operasyonlarında 28 kişi gözaltına alındı.
5 ilde operasyon
08 Mayıs 2012 / 08:10 Güncelleme: 08 Mayıs 2012 / 10:16

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK'ya yönelik Şanlıurfa merkezli 5 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında BDP il başkanı ve yardımcısının da bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK/KCK'nın yasa dışı faaliyetlerini yöneten ve yönlendiren şahıslara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Şanlıurfa kent merkezi, Viranşehir, Suruç ve Ceylanpınar ilçeleri ile İstanbul, Diyarbakır, Eskişehir ve Muş'ta önceden belirlenen adreslere sabah eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Mahkeme kararı doğrultusunda Şanlıurfa kent merkezinde BDP'nin ''Siyaset Akademisi'', Kürt Dili Araştırma ve Geliştirme Derneği ile BDP Ceylanpınar ilçe teşkilatında da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince arama yapıldı.

Ayrıca operasyon kapsamında BDP Şanlıurfa İl Başkanı Fatma İzol ve yardımcısı Mehmet Vural'ın da evinde yapılan armanın ardından gözaltına alındığı belirtildi.

Söz konusu adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda yasak yayın, hard disk ile bazı örgütsel dokümanlar ele geçirdi.

Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan toplam 28 kişi sorgulanmak üzere TEM Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. AA

bunun yoruma ihtiyacı var mı?..
 // alfa38
hiç kimse kendisine ne rakip nede alternatif istemez... kaldı ki bu kck kürt halkı adına hareket ettiğini iddia ediyor lakin neticeye bakıldık ta abd,almanya,fransa,ingiltere,israil,iran,italya,danimarka,hollanda, rusya,belçika gibi ülkeler çıkıyor arkalarından... yani kimin türkiye ile hesabı varsa pkk ve kck kullanılarak görülüyor bu hesap... ben küçücük aklımla bunu buraya kadar görebiliyorum.... büyyükler entellerimiz nasıl görüyor acaba.......
09 Mayıs 2012 00:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler