YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 ilde eğitime kar engeli
Yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilde eğitime ara verildi.
5 ilde eğitime kar engeli
15 Ocak 2012 / 23:35 Güncelleme: 15 Ocak 2012 / 23:45

KÜTAHYA

Kütahya'da, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime yarın ara verilecek.

Alınan bilgiye göre, İl Hıfzıssıhha Kurulu, yoğun kar yağışı ve tipinin ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerde okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, liseler ile yaygın eğitim kurumlarında eğitime yarın ara verilmesini kararlaştırdı.

Kurul, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilerin de bir gün idari izinli sayılmasına karar verdi.

 

KIRŞEHİR

Kırşehir'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Çiçekdağı ve Mahmutlu ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, sabah saatlerinde başlayan kar yağışı dolayısıyla merkez, ilçe ve köylerden taşımalı olarak gelen öğrencilerin yarın izinli sayılacağı bildirildi.

Kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği Çiçekdağı ve Mahmutlu ilçelerinde ise eğitime bir gün ara verildiği kaydedildi.

Bu arada, Kırşehir kent merkezinde kar kalınlığının yaklaşık 25 santimetre, yüksek kesimlerde ise 30 santimetrenin üzerinde olduğu belirtildi.

 

UŞAK

Uşak'ta kar yağışı nedeniyle Uşak merkez, Banaz, Sivaslı ve Karahallı ilçelerinde taşımalı sistem eğitim yapan ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime bir gün ara verildi.

Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Uşak merkez, Banaz, Sivaslı ve Karahallı ilçelerinde taşımalı sistemle eğitim yapan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada olumsuz hava koşullarının devam etmesi halinde tatilin uzatılabileceği, Eşme ve Ulubey ilçelerinde okulların tatil edilip edilmeyeceği yönünde kararın ilçe kaymakamları tarafından verileceği ifade edildi.

İl genelinde ise çok sayıda köy yolunun kapalı olduğu öğrenildi. İl özel idareye bağlı ekipler yol açma çalışmalarını sürdüğü, Karayolları 25. Şube Şefliğine bağlı ekiplerin İzmir-Ankara karayolu üzerinde kar temizleme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yaptığı kaydedildi.

Öte yandan meteoroloji yetkilileri, kar yağışının gece yarısı sona ereceğini, gece yollarda buzlanmanın artacağı uyarısında bulundu.

 

ORDU

Ordu'da gün boyu etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının bazı ilçelerde etkisini artırdığı belirtildi.

Dün akşam saatlerinde başlayan ve gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği ve bazı ilçelerde yolların kapandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Kar yağışı nedeniyle Mesudiye'nin merkez ve köylerinde, Akkuş'un belde ve köylerinde, Kumru'nun ise sadece köylerinde okullara 16.01.2012 Pazartesi günü bir gün eğitime ara verilmiştir.''

AFYON

Afyonkarahisar il merkezi ile merkeze bağlı köy ve beldelerde taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, kar yağışı ve tipinin bugün de devam etmesi nedeniyle yarın, il merkezi ve merkeze bağlı köy ve beldelerde ilköğretim ve ortaöğretim okullarında taşımalı eğitim yapılmayacak. AA
 

 

 


 

 


 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler