YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 hektar ormanlık alan kül oldu
5 hektar ormanlık alan kül oldu
26 Mart 2012 22:13
Ayazağa'da 5 hektar ormanlık alan kül oldu
Ayazağa'da ormanlık alanda çıkan yangında 5 hektar alan kül oldu. İtfaiye ve orman ekiplerinin söndürme çalışmaları sürüyor. İstanbul Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi, şuan itibariyle yangının kontrol altına alındığını belirtti.

Şişli Ayazağa bölgesinde çıkan orman yangınında 5 hektarlık alan küle döndü. Nasıl çıktığı henüz belirlenemeyen yangın kontrol altına alındı. Yangına çevre ilçelerden itfaiye ekipleri ve çok sayıda orman ekibi müdahale etti. İş makineleri de yangın çıkan yerlere girerek söndürme çalışmalarına eşlik etti. Kepçeler itfaiye ekiplerine yol açtı. Rüzgarın da etkisiyle zaman zaman etrafa yayılan yangın ekiplerin yaklaşık 3 saatlik çalışmasının ardından büyük bir alanda kontrol altına alındı. İstanbul Orman Bölge Müdürü İbrahim Çitfçi olay yerine gelerek inceleme yaptı. Yangının beş hektarlık alanda etkili olduğunu belirten Çiftçi, "Yangın gençleştirme sahasında örtü yangını şeklinde. Nasıl çıktığını araştırıyoruz. Ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor." diye konuştu.

(CİHAN)

Bitmeyen film
 // Mustafa
Bu acaba inşaat için açılacak yeni yerleşim için mi? Yetmedi mi peşkeşler. İnşaat yapılabilecek bir sürü yer varken neden ormanları yakıyorlar acaba? Bitmeyen rant değil mi? Hükümetin bu işlerde dikkatli olması gerekir. Kendisinin de sık sık aynı çerçevede görüldüğü müteahhitler yeterince kazanmadı mı? Öyle ya dünyayı versen bir dünya bir dünya...daha isterler! İnşaat yapmayın demiyoruz ama daha kıyak yer diye peşkeş yapılması.! Allah affetsin! Hük...
26 Mart 2012 22:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler