YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 bin personel alınacak
5 bin personel alınacak
08 Mart 2010 18:59
Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Gümrük Teşkilatı'na bu yıl bin 500 olmak üzere ileriki süreçte toplam 5 bin personel alınacağını söyledi.

Van Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'nü ziyaret eden Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Personel alımının 1,5-2 yıldır planlanan bir çalışma olduğunu anlatan Bakan Yazıcı, çalışmaları bir kararname içerisinde yürüttüklerini söyledi. 485 Sayılı Teçhizat Kanun taslağını hazırladıklarını söyledi. Taslağın Bakanlar Kurulu'nda da geçtiğini kaydeden Bakan Yazıcı, "Taslak önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilgili komisyonunda görüşüldükten sonra genel kurula sunularak kanun taslağı çıkaracağız"  

Taslakta önemli düzenlemeler yaptıklarını da kaydeden Bakan Yazıcı, onlardan bir tanesinin de çok eksik olan 5 bin adet kadro olduğunu söyledi. Bakan Yazıcı, "Bu kadrolar peyderpey kullanılacak. Yani bir yıl da kullanılması mümkün değildir. Kanunu bu yıl içerisinde makul sürede çıkarabilirsek bin 500 tanesini bu sene içerisinde kullanacağız. Böylece zaman içerisinde bu eksikliği gidereceğiz" şeklinde konuştu. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler