YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 bin çürük raporuna inceleme
5 bin çürük raporuna inceleme
09 Eylül 2010 06:52
Mili Savunma Bakanı Vecdi Gönül, aralarında Aziz Yıldırım ve Cem Uzan'ın da bulunduğu askerlik yapmamak için alınan 5 bin çürük raporu için inceleme başlattıklarını söyledi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, askerlik yapmamak için alınan 40 bin çürük raporundan şüpheli bulunan 5 binini incelemeye aldıklarını açıkladı.

Bakan Gönül, şüpheli rapor alanlar arasında FB Başkanı Aziz Yıldırım, Cem Uzan gibi pek çok ünlü ismin bulunduğunu söyledi. Habertürk Gazetesi'ne konuşan Bakan Gönül, yapılan araştırmalarda 40 bin çürük raporundan 5 bininin şüpheli bulunduğunu belirterek inceleme başlatıldığını kaydetti. Gönül, çürük raporu olan Cem Uzan için, "Bir hastalık belirtmiş. Şimdi onu söylemek özel duruma giriyor. Ama hastalıktan sıkıntı çektiği zaman Türkiye'nin dört bir tarafını gezip parti propagandası yapıyordu. İncelendi. Ama tıbbî olarak yapacak bir şey yok." dedi. Aziz Yıldırım için de çürük raporu aldığı dönemde Sakarya'da ya da Düzce'de futbol oynadığını belirten bakan, şüpheli çürük raporları ile ilgili incelemelerin sürdüğünü, tamamlanınca gerekenin yapılacağını ifade etti. Bakan Vecdi Gönül, tek tip askerlik konusunda da, "Tek tip askerlik konusunda Genelkurmay'ın bir hazırlığı var. O kanunlaşmak üzere. Tasarı haline gelmediği için askerlik sürecinin kaç ay olacağı henüz belli değil. Başbakanlık da bakanlıkların görüşlerini soracak. Çok parçalı bir askerlik olduğu için dövizli, kısa dönem, yedek subay ve eri var. Uygulamada da zorluk oluyor." şeklinde konuştu. Bakan, kamuoyunda uzun süre tartışılan bedelli askerliğin de çıkmayacağını sözlerine ekledi.
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler