YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5.0'lık deprem Van'ı korkuttu
Van'da 5.0'lık deprem panik yarattı!
5.0'lık deprem Van'ı korkuttu
25 Haziran 2012 / 08:22 Güncelleme: 25 Haziran 2012 / 08:47

Van'da 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre, merkez üssü Karagündüz olan orta şiddetteki deprem saat 23.07'de oldu.

AFAD'TAN AÇIKLAMA...

Başbakanlık Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı, Van'da meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki depremde can ve mal kaybı olmadığını bildirdi.

AFAD tarafından yapılan açıklamada, Van merkeze bağlı Karagündüz köyünde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki deprem sonrasında Van Valiliği, Van İl Emniyet Müdürlüğü ve Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığı belirtildi.

Bölgede Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Van Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü ekiplerinin teyakkuza geçirildiği, inceleme ve araştırmaların devam ettiği kaydedilen açıklamada, bölgedeki deprem aktivitesinin de AFAD tarafından sürekli izlendiği ifade edildi.

VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

 Van'da meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından ilerleyen saatlerde daha büyük bir deprem olacağı söylentisi vatandaşları sokağa döktü.

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Karagündüz köyünde saat 23.07'de meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem, kent merkezi ile Erciş, Muradiye, Çaldıran ve Özalp ilçelerinde de hissedildi.

Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremde, korku ve paniğe kapılan çok sayıda kişi, evlerini terk ederek sokaklara döküldü.

İlerleyen saatlerde daha büyük bir deprem olacağı söylentisi üzerine geceyi sokakta ve araçlarında geçireceklerini belirten vatandaşlar, ''Deprem anında büyük bir panikle evimizden çıktık. Yakınlarımız telefon açarak ilerleyen saatlerde daha büyük bir deprem beklendiğini söyledi ve evlere girmememiz konusunda bizleri uyardı. Biz de evlerimize girmeye korktuğumuz için dışarıda sabahlayacağız'' dedi.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören bazı hastaların da deprem anında panik yaşadığı ve geceyi hastane bahçesinde geçirdiği görüldü. (AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler