YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4C'lilerden hükümete teşekkür
Yozgat'ta 4C statüsüne geçen eski tekel işçileri AK Parti'li Bozdağ'a teşekkür etti.
4C'lilerden hükümete teşekkür
14 Şubat 2010 / 18:08 Güncelleme: 14 Şubat 2010 / 18:12

Yozgat'ta 2004 Yılında özelleştirilen Tekel Bira Fabrikası işçilerinden 4C statüsüne geçen yaklaşık 70 kişi ve kapatılan tütün depolarında çalışan ve 4C statüsüne geçmeyi kabul elen yaklaşık 20 kişilik grup AK Parti Yozgat İl Teşkilatında Ak Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ'ı ziyaret ederek, 4C statüsünde yapılan iyileştirmelerden dolayı teşekkür edip çiçek verdiler.

2004 Yılında özelleştirilen Yozgat Tekel Bira Fabrikasının kapatıldıktan sonra 18 ay boş gezdiklerini ve iş bulamadıklarını belirten işçiler, 4C statüsünün çıkarılmasıyla işe başlayıp evlerine ekmek götürdüklerini belirterek, "son olarak yapılan çalışmalar ve iyileştirmeler dolayısıyla, yine kapatılan tütün depolarında çalışan arkadaşlarımızın da mağdur olmaması için 4C statüsünün uygulanmasından dolayı sizlere teşekkür ediyoruz" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ'da işçilere teşekkür ederek, "Bizim iktidarımızdan öncede çok sayıda özelleştirme yapıldı ve orada çalışan işçilerin birçoğu işsiz kaldı. Bizim dönemimizde ise biz işçilerin mağdur olmamaları için 4C statüsünü geliştirip işçilerimizi işe aldık. Bugün, sendika temsilcileri işçilerden çok kendilerini düşünüyor. Bizim işçilerimiz işçi statüsünde kaslında isterse asgari ücret alsın diyorlar" dedi.

İş güvencesi konusunda da 4C'lilerde bir sıkıntının yaşanmayacağını belirten Bozdağ, "Her yıl sözleşme yenileniyor. Ak Parti bulunduğu sürece 4C sürecek, hiç kimse gelecek sene ne olacak diye endişe etmesin. 2011 yılından sonra da Ak Parti iktidarı var, yine devam edecektir. Çünkü biz işçi kardeşimizin alın terini vermeyi, onlara hak ettiği çalışma ortamını temin etmeyi bir vazife bilmektedir. Bu özelleştirmeyi bizden önceki dönemdekiler yapsaydı, buralardaki işçi kardeşlerimizin akibeti, bundan önceki yapılan özelleştirmedekilerden farklı olmayacaktı " şeklinde konuştu. Bozdağ, daha sonra bir süre 4C statüsünde olan işçilerle sohbet ederek, sistemdeki eksiklikler ve işçileri isteklerini dinledi. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler