YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
46 rehineye skandal benzetme
Today's Zaman genel yayın yönetmeni Bülent Kenes, IŞİD'in elinden kurtarılan 46 rehine hakkında küçük düşürücü ifadeler kullandı.
46 rehineye skandal benzetme
21 Eylül 2014 / 11:28 Güncelleme: 21 Eylül 2014 / 11:32

Zaman Gazetesi'nin İngilizce versiyonu Today's Zaman'ın genel yayın yönetmeni Bülent Kenes, Twitter hesabından paylaştığı mesajlarda, kaçırılan 46 Türk vatandaşı için eşek benzetmesi yaptı.

Son zamanlarda her fırsatta Türkiye'yi batı dünyasına karalayan yayınlarıyla öne çıkan gazetenin genel yayın yönetmeni Kenes, Türkiye'nin 100 gündür yaşadığı rehine gerilimini, ve ortaya konan diplomasi trafiğini yok sayarak hükümeti eleştirdi.
 
"Anadolu'dan bir hikmetli söz: Allah bir aciz kulunu sevindirmeyi murad ederse, önce eşeğini kaybettirir sonra buldururmuş!"
 
"Bir hükümet, milleti haybeden sevindirmek isterse önce vatandaşlarını teröriste rehin bırakır, sonra şu ya da bu şekilde kurtarır (!)"

bülentciğim seni katbettim, ama gergin değilim
 // Mühr-ü Süleyman
Çünkü gece gündüz dua ediyorum; ALLAH'ım, n'olur önce kaybettirdiğin Bülentciğimi bir bulayım, değerini anladım, onu bularak sevindir beni ALLAH'ım diye dua ediyorum.
Valla ne yalan söyleyeyim, seni kaybedinceye kadar değerini bilmiyordum, şimdi anladım artık.
Hakikaten de doğruyu söylemişsin be bülentciğim, senin değerini anlamak için önce kaybetmek gerekiyormuş (bir an evvel ortaya çık, bak senin için taze taze Havuçlar aldım...)...
21 Eylül 2014 Pazar 23:25
eşşekkkk
 // ronin
Ben bu surata hep neye benziyor diye bakar dururdum, neyse kendisi açıkladı. Gerçi o güzel gözlü hayvana hakaret ama neyse.....
21 Eylül 2014 20:34
12:25
 // EŞEK HOŞAFI
Bir atasözü de ben ekleyeyim. ''Sahibi eşeğe şam karpuzu vermiş, ama yine anırmış''
Bu sözü ilk ben söyledim. Şimdi ata değilim ama, yüz yıl sonra olurum ellam. Manası: sen eşeğe bülbül gibi ötsün diye, taa Şam'dan bile karpuz getirip yedirse bile anırması değişmeyecektir. Bir diğer versiyonu '' Eşeğe altın semer vurmuşlar, eşek; yine eski eşek''...
21 Eylül 2014 12:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler