YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
44 kişiye terör gözaltısı...
44 kişiye terör gözaltısı...
14 Şubat 2011 13:01
İstanbul'da son iki yılda düzenlenen operasyonlarda terör olaylarına karıştıkları gerekçesiyle 44 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da, son 2 yılda,  terör örgütü içerisinde faaliyet göstererek, çeşitli olaylara karıştıkları gerekçesiyle 44 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 16 Mart 2009 tarihinden itibaren, terör örgütü içerisinde faaliyet göstererek, izinsiz gösteri, kamu ve özel kişilere ait bina ve iş yerlerine ile araçlara molotofkokteyli atılması, taşlı saldırı eylemlerine karıştığı ve bu eylemleri organize ettiği öne sürülen kişilere yönelik çalışma başlatıldı.

20 ayrı olaya ilişkin 44 kişi gözaltına alınırken, 1 tabanca, 1 şarjör, 4 fişek, 1 sahte kimlik, 20 litre yanıcı madde, tutuşturucu malzeme (meşale, bez parçaları, çakmak), 7 hard disk, 5 dizüstü bilgisayar ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Açıklamada, araç kundaklanması olaylarına ilişkin suçüstü yakalanan 9 kişiden 5'inin tutuklanarak cezaevine konulduğu,  şüphelilerin bir bölümünün bugün adliyeye sevk edildikleri, diğerlerinin de işlemlerinin sürdüğü kaydedildi.
AA

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler