YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
44 kişi adliyeye sevk edildi...
44 kişi adliyeye sevk edildi...
13 Ocak 2012 13:52
Kocaeli merkezli 9 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 46 kişiden 44'ü adliyeye sevk edildi...

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Müdürlüğünce Kocaeli, İstanbul, Antalya, Samsun, Ankara, Osmaniye, Çorum, Kırklareli ve Kayseri'de gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda çok sayıda evden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 29'u kadın 46 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Zanlılardan 2'si sorgularının ardından serbest bırakılırken, aralarında çete liderleri olduğu sürülen Nazik Ö. ve Hüseyin T'nin bulunduğu 44 kişi sağlık kontrollerinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

Bu arada, zanlılar arasındaki bazı kadınların, çocuklarıyla adliyeye geldikleri görüldü. Zanlılardan Döne V'nin de 9 aylık hamile olduğu ve dün gece doğum sancılarının başlaması üzerine Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine kaldırıldığı ve doğum gerçekleşmeyince de emniyete geri getirildiği öğrenildi.

Öte yandan zanlılardan bazılarının gözaltına alındıkları sırada çalıntı ziynet eşyalarını atmaya ya da yutmaya çalıştıkları bildirildi.

Yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından 10 Ocak'ta, 9 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, 60 evden 1 milyon TL değerinde ziynet eşyası ve çeşitli malzemeler çaldıkları iddia edilen 29'u kadın, 46 kişi gözaltına alınmıştı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler