YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 polis ihraç edildi, sırada 215 polis var!
17 Aralık operasyonu sonrası 40 polis meslekten ihraç edilirken 215 kişilik bir ihraç listesinin daha hazırlandığı öne sürüldü. En çok ihracın yaşandığı il ise Mersin!
40 polis ihraç edildi, sırada 215 polis var!
21 Temmuz 2014 / 13:45 Güncelleme: 21 Temmuz 2014 / 14:14

İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla 17 Aralık operasyonunun ardından şu ana kadar 40 polis meslekten ihraç edildi. En fazla ihraç Mersin'de yaşandı.

Mersin'de aralarında eski istihbarat müdürü Ali İhsan Kaya'nın da olduğu çoğunluğu istihbaratçı 20 polisin meslekten çıkarıldığı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Mersin Emniyeti'nin vali, emniyet müdürü ve siyasi parti il başkanlarını 'dinlediğini' belirterek, "Güneyde bir ilimizde 6 ay boyunca devlet içerisinde bir çete dinleme yapıyor. Bunu seçim öncesi kendi ittifaklarıyla siyasete dizayn vermek için kullanıyorlar" demişti.

215 kişilik liste

Devlet içinde çeteleştiği ileri sürülen polisler hakkında hazırlanan dosyaların müfettişlere sunulduğu ve yeni ihraç kararlarının gelebileceği ifade ediliyor.

Bu kapsamda İstanbul, Ankara, Mersin, İzmir, Adana illeri başta olmak üzere çeşitli illerden 215 kişilik bir ihraç listesi hazırlandığı ileri sürülüyor.

Öte yandan, çalıştığı yerden 'ilişik keserek' başka bir yere tayin olan yaklaşık 30 bin polisin maaşı yatmadı. Personel Şube Müdürlüklerine başvuran polislere 'Maaşlarınızı ayarlayamadık' cevabı verildi.

 

HABERTÜRK

Etiketler: ,
Vatana ihanetin bedeli
 // Muhafız
Başbakana 2,3sene önce zam diye yalvaranlar vatanına, milletine ihanetle yarışıyor oldular. Vatanına, milletine ihanet edenler sadece ilişiği kesilmekle kalmayıp vatandaşlıktan çıkarılıp, vatanına birdaha dönmemek üzere def edilmelidir. Maaşlarını soranlardan içlerinde paralelci olanlarının tabiki maaşları verilmemelidir, zırnık dahi.. ...
21 Temmuz 2014 Pazartesi 17:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler