YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 ilde dev operasyon! Çok sayıda gözaltı kararı
Konya merkezli 40 ilde FETÖ/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik haklarında yakalama kararı verilen örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan askeri personele 'Mahrem İmamlık' yaptıkları öne sürülen 134 kişi hakkında operasyon başlatıldı.
40 ilde dev operasyon! Çok sayıda gözaltı kararı
22 Kasım 2017 / 09:04 Güncelleme: 22 Kasım 2017 / 11:40

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimi ardından FETÖ/PDY'ye yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince daha önceden gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ve yapılan çalışmalar sonucunda örgütün, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan askeri personele 'mahrem imamlık' yaptıkları ileri sürülen 134 kişi hakkında 'FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak, örgüt adına eylem ve faliyette bulunmak, örgüt adına hizmet yüklenmek, örgüt kapsamında kadrolaşmak' iddialarıyla yakalama kararı verildi.

40 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

DHA'nın haberine göre; Bunun üzerine bugün Konya merkezli 40 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonun devam ettiği belirtildi. Şüphelilerin örgüt içerisinde, genel müdür, müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, ümitçi, ser doktor, doktor ve şehir dışı talebe mesulü pozisyonlarında görev yaptıkları ileri sürüldü. Örgüt içerisinde yer alan ümitçinin, örgüt içerisinde faaliyet gösterirken bağlantısını koparmış kişileri tekrar örgüte kazandırmak için görevlendirilen kişi olduğu belirtildi. Şehir dışı talebe mesulünün ise, askeri lise ve harp okulu öğrencilerine okuldan mezun oluncaya kadar iki haftada bir öğrencilerin öğrenim gördükleri şehre giderek askeri öğrenciye örgütsel faaliyet yaptıran ve öğrenci ile 8 yıl boyunca bire bir ilgilenen kişi olduğu belirtildi.

 // Ömer/ Hain Babalar dururken...
Bir taraftan sadece bir doktora 50 hasta, bir taraftanda 3 yıldır bekleyen binlerce dava dosyalarına rağmen mahkemeleri misafir ağırlama yerine çeviren 25.000 lira maaşlı,herşeyi milletin vergileri ile karşılanan ADALET DAĞITICILARI ! ve denetimsizlik/ keyfiyet / başıbozukluk ... 2019'a varmadan 2. googıL apTırahman vakası yaşanır ise kimse şaşırmasın....
22 Kasım 2017 10:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler