YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 idam kararını veren hakim konuştu
40 idam kararını veren hakim konuştu
21 Temmuz 2010 18:48
12 Eylül döneminde 40 idam kararına imza atan hakim Başbakanı ağlatan idamları savundu.

12 Eylül ihtilali döneminde askeri hakim olan ve 40 kadar idam cezasına onay veren Ali Fahir Kayacan, Başbakan Erdoğan'ın mektuplarını okurken ağlamasına neden olan Mustafa Pehlivanoğlu ve Necdet Adalı'nın idamlarını savundu.

Bir basın toplantısı yapan Kayacan, Necdet Adalı ve Mustafa Pehlivanoğlu haklarında ölüm cezalarının 11 Ekim 1980 gece yarısı yerine getirildiğini hatırlatarak her iki infaz sırasında da hakim olarak hazır bulunduğunu kaydetti.  

Kayacan, Mustafa Pehlivanoğlu ile ilgili mahkumiyet kararına dayanaklarını teşkil eden tüm delillerin kendisi tarafından kaleme alınan 111 sayfalık gerekçeli kararda bulunduğu belirterek Pehlivanoğlu hakkında verilen kararın tarihinin 12 Eylül 1980'den önce olduğunu kaydetti.Mustafa Pehlivanoğlu'nun solcu Necdet Adalı'ya denge olsun diye asıldığı yönündeki sözlerin doğru olmadığını söyleyen Kayacan, "Baktığım tüm davalarda dosyada mevcut deliller ve bu deliller sonucunda ulaşılan vicdani kanaate dayalı olarak yasa hükümleri doğrultusunda karar verdim" dedi.

Kayacan, Türkiye'nin en iyi tatbikatçı hakim ceza hukukçularından oluşan bir heyet huzurunda kendisinin bir ortamda istenilen televizyon kanalında Pehlivanoğlu'nun hakkında suçsuz olduğu halde mahkumiyet kararı verilip verilmediğinin tartışılmasına davet etti.  

Kayacan, Necdet Adalı'nın yargılanmasında ise mahkeme başkanının veya mahkeme üyelerinden birisinin Adalı'nın suçsuz olduğu görüşü ile karara muhalif kalması gibi bir durumunun söz konusu olmadığını kaydetti. İHA
 

BİRDE UTANMADAN SAVUNUYOR !
 // BATUHAN
Yüzsüz yaratık 40 kişiyi bir hiç uğruna idam etmiş birde kendini haklı çıkarmaya çalışıp yaptığıyla övünüyor hem suçlu hemde güçlü, sanki bir siyasetçi gibide tv'de konuşmak yaptığı melanetle övünmek için randevu istiyor. Bu canilerden mutlaka hesap sorulsun !...
22 Temmuz 2010 08:37
muhalif olmak kolaymıydı???
 // İBRAHİM ÇELİKOĞLU
Bir zamanlar istediklerini astılar,istediklerini kestiler.Asılanları hatırlayan çıkıyor.Vurulup kesilenler daha çok,hatırlayan az.Kayacan atıp savuruyor.Darbe girişiminin ürününü savunuyor.Ne desek???
Cahilmi?Cehaletmi?Doğrusu aklımıza gelmiyor.Bu devleti yozlaştırdılar.
İş ahlakı kalmadı.Ticari ahlak hiç yok.Plajlarda çıplak,pavyonlarda çatlaktan paşka ne hayır getirdi,bütün yaptıkları?.....
21 Temmuz 2010 19:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler