YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 bin öğretmen daha atanacak!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Trabzon Öğretmenevinde konuştu.
40 bin öğretmen daha atanacak!
24 Kasım 2013 / 11:32 Güncelleme: 24 Kasım 2013 / 11:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye büyüdükçe Türkiye'nin şartları ve imkanları çoğaldıkça bunu en önce öğretmenlerimize, en önce eğitime yansıtmak, 11 yıl boyunca bizim gayemiz olmuştur. Eğitim, partimizin de hükümetimizin de  politikaları arasında istisnasız her dönemde ilk sırada yer almıştır" dedi.

Öğretmen adaylarına atama müjdesi

Erdoğan, "Eğitim camiasına 11 yılda 400 bin öğretmen aldık. Şubat ayında yeni bir atama yapacak, buna 10 bin öğretmen daha ekleyeceğiz. Ağustos'ta öyle zannediyorum ki 40 bin öğretmen daha ilave edeceğiz" dedi.  

Erdoğan, "En gelişmiş, en kalkınmış ülkelerde dahi eğitime ve sosyal  güvenliğe dair ciddi sorunlar bulunuyor. Çoğu ülke,  eğitim ve sosyal güvenlik konusunda reform yapamıyor, Toplumla doğrudan ilgili bu alanlarda reform yapmak cesaret istiyor, kararlılık istiyor" dedi.

Erdoğan, "2023 hedeflerine  mevcut eğitim sisteminin aksaklıklarını muhafaza ederek ulaşamayız. Çocukların anaokulundan başlayarak adeta  bir yarış  atına dönüştürüldüğü, üniversite bitinceye kadar  hayattan koptukları bir sistem sağlıklı bir sistem değildir" dedi.

"Bahane uydurmayın!"

Erdoğan, dershanelerin özel okula dönüştürülmesine ilişkin, "(Efendim benim elimde birikmiş  öğretmenler var) diyorlar. Bugün bir gazetede onu okudum, '40 yaşın üstündekiler ne yapacak.'  Biz 40 yaşın üstündekini de alacağız. Hiçbir bahane uydurmayın. 40 yaşın üstündekini de alacağız. Mülakatla alacağız, devletin okullarına koyacağız" dedi.

Erdoğan, "Eğitimde olduğu kadar eğitim reformlarında da en öncelikli dikkate alacağımız kesim  öğretmenlerimizdir. Reform süreçlerini öğretmenlerimizle birlikte inşallah geleceğe taşıyacağız. Öğretmenlerin dışlandığı özelllikle de anaokul  ile birlikte 13 yıl insana sabırla emek veren öğretmenin horlandığı sistemler, sağlıklı sistemler olamaz" dedi.

12:16
 // DÜNYANIN EN BELGESEL ADAMI
Türkiye 26-45 doğu boylamları
üzerinde doğu yarım küre'de,
36-42 kuzey enlemleri
arasında yani orta kuşakta
Kuzey Yarım Kürede
konumlanmıştır. Nüfusunun büyük bir kısmı öğretmenlik, diğer bir kısmı ise atama bekleyen öğretmenlerden oluşur. Öğretmenler, yarım gün çalışıp, 3 ay tatil yapar. Eğitim sistemi, okuma yazma öğretme ve test çözme üzerine dayalıdır. Kışları doğu bölgelerinde soğuk ve nı nı bı bı......
24 Kasım 2013 12:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler