YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 bin kişi FETÖ'cü diye ihbar edildi
40 bin kişi FETÖ'cü diye ihbar edildi
11 Ekim 2016 07:33
FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından halk emniyete ihbar yağdırdı. Kaynaklar, “Oğlunu ihbar eden baba, kocasını ihbar eden eş, komşusunu ihbar eden vatandaşlarımız var" diyor.

15 Temmuz’da FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen, halk ve güvenlik güçlerince püskürtülen darbe girişiminin ardından emniyete ihbar yağdı. 

242 kişinin hayatını kaybettiği girişimin ardından FETÖ/PDY terör örgütüne tepki gösteren vatandaşlar Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ‘155 online ihbar hattı’nı arayarak şüpheli gördükleri kişileri güvenlik güçlerine bildirdi. İhbarlar zamanla içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü birimlerine 15 Temmuz’dan bu yana yapılan ihbar sayısı 40 bini buldu.

İHBARLARIN ÇOĞU ASILSIZ, NEFRETE DAYALI

İhbarların büyük bölümünün kişisel problemlerden kaynaklanan kin ve nefrete dayalı, asılsız ihbarlar olduğunu belirten yetkililer, bu ihbarların her birinin araştırıldığını, bu sürecin asıl işlerin yürütülmesini zorlaştırdığını vurgulayarak, “Asılsız ihbarlar çok vaktimizi alıyor, diğer işlerimiz sıkıntıya giriyor. 

Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu. Emniyet birimlerine yapılan ihbarlarda vatandaşların akrabalarını, komşularını hatta eşlerini FETÖ/PDY örgütüne üye oldukları iddiasıyla ihbar ettiği öğrenildi. 

Kaynaklar, “Oğlunu ihbar eden baba, kocasını ihbar eden eş, komşusunu ihbar eden vatandaşlarımız var. Elbette bütün ihbarlar değerlendirilip işlem yapılıyor. Asılsız olanları ayırıyoruz, bariz bir iftira söz konusuysa ihbarcı hakkında da asılsız ihbar yapmak suçundan işlem yapıyoruz” dedi.

 

HABERTÜRK

 // Ömer
eğitim seviye ortalaması yüzde 5_ 8 arası pkk ile karıştıran intikam hırsı ile hareket eden Ahmaklar dikkat edin yarın çok geç olur. Zalim ve Mazlumu aynı gören, kalpleri kin bürümüşler! Unutmayın Ilahi hesap gününü Sende unutma sevenleri ey mahkumdan yana görünen.Fetocu Hainlere asla acımayın, ama sakın Mazlumun AHINI almayın......
11 Ekim 2016 08:22
 // Ömer
bir vatandaş olarak siz iktidar ama muktedir olamayan Acizlere soruyorum: "Hangi cemaat veya düşüncede olursa olsun, liyakata bakarım” deyip yargıtay,anayasa ve sayıştay'ı Hainlikleri Tescillenen hainlerle dolduranlara, başta H.Kilaç olmak üzere, Neden dokunamıyrsunuz? Arınç 17-25 aralıktan sonra dahi Fetocu olduğunu söylediği halde, neden 6 yıl önce dersanelerine çocuklarını gönderen gariban? Dikkat büyük bir VEBALIN altına imza atıyorsunuz ağalar... Allah akibetinizi hayreyler inşallah...
11 Ekim 2016 08:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler