YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 örgütten ortak açıklama: 1 Mayıs'ta Taksim'de olacağız!
KESK, DİSK, TMMOB ve TTB 1 Mayıs'ta Taksim'de olacaklarını açıkladı. İstanbul Valiliği 1 Mayıs'ta Taksim'de kutlama yapılmasına izin verilmediğini açıklamıştı.
4 örgütten ortak açıklama: 1 Mayıs'ta Taksim'de olacağız!
15 Nisan 2016 / 13:51 Güncelleme: 15 Nisan 2016 / 14:01

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, DİSK Genel Merkezi’nde gerçekleştirdikleri basın toplantısıyla 1 Mayıs programlarını açıkladılar.

Basın toplantısına DİSK Genel Başkanı Kani Beko, KESK Eş Genel Başkanları Şaziye Köse ve Lami Özgen, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ve TTB İkinci Başkanı Raşit Tükel, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Kamber Saygılı, DİSK üyesi sendikaların merkez ve şube yöneticileri ve işçiler katıldı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko’nun okuduğu açıklamada, yıllardır olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs Birlik-Mücadele ve Dayanışma Gününün omuz omuza örgütleneceği aktarıldı.

Kutlamaların başta İstanbul Taksim olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında alanlarda düzenleneceğinin ilan edildiği açıklamada, konu ile ilgili girişimlerin önümüzdeki günlerde yapılacağı vurgulandı.

DERTLERİ KUTLAMA DEĞİL

Daha önceki yıllarda da 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak isteyen bu örgütlerin valilikçe gösterilen yerde değil de Taksim'de srar etmesi dertlerinin kutlama olmadığını bir kez daha gözler önüne serdi.

...
 // Bozbey
Ne diyelim polislerin jopuna kuvvet :D...
15 Nisan 2016 Cuma 21:44
 // Oktay
Yine kaşıntıları başladı hainlerin karşı çıkanı affetmeyin.polisler ellerini korkak alıştırmasın bu mahlukatlar şiddetten anlıyor.Vurun kahbeye.....
15 Nisan 2016 19:05
bunlar 77 yılınımı arıyorlar.
 // muammer bekaroğlu
bir devlet yasalarla idare edilir edilmezse kaos yaşanır,sizhangi hakla hangi yetkiyle,neyedayanarak taksim diyorsunuz,daha 977 yılını unutmdık,disk,in kuruluş amaçlarından biri kaos yaratmak,MMOB anladımda TTB birliğinin ne işivar orada bunların işi hayatkurtarmak değilmi çoknet söylüyorum kime hangi ülkeye çalışıyorsunuz vatan hainleri hem ülkede saltanat kur hemde işçi sınıfını kullan.yok öyle 3 köfte 5 kuruşa disk denel başkanıkim bakın bakalım...
15 Nisan 2016 Cuma 17:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler