YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 kişi görevden alındı!
Başbakan Erdoğan Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili 4 kişinin görevinden alındığını açıkladı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun sabatoj iddialarına da cevap verdi...
4 kişi görevden alındı!
11 Eylül 2012 / 10:56 Güncelleme: 11 Eylül 2012 / 10:57

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'daki patlama üzerine, oradaki yetkililerden başta albay, yarbay, binbaşı ve astsubay olmak üzere 4 kişinin görevlerinden alınarak farklı yerlere tayinlerinin yapıldığını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, ''Kim bu üst düzey komutan  Onu açıkla. Böyle tutarsız, samimiyetsiz ve böyle bir durumdan rant devşirmeye çalışmak gibi bir şey olabilir mi '' dedi.

Erdoğan, Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, ''Bu eğer size ait değilse, çünkü tam sayfa bir haber. Çık o zaman bunu yalanla, yalanlamıyorsan o zaman demek ki sen bunu söyledin. Burada haklı olarak Silahlı Kuvvetler de böyle bir iftira karşısında yapması gereken yargı yoluna gitmektir ve yargı yoluna da gidecektir. Hükümet olarak biz de yargı yolunu ayrıca açık tutuyoruz'' dedi.

AFYON VALİSİ YANLIŞ YAPMIŞTIR

Erdoğan, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e biraraya gelmesinin, olması gereken bir durum olduğunu belirterek, ''Fakat oradaki her zaman rutinde yapmış olduğu hediyeleşmeyi böyle bir günde yapmış olması yanlış bir hadisedir ve yanlış yapmıştır. Fotoğraf çektirip onu daha sonra sitesine koymak ayrı yanlıştır'' dedi.
 

HAŞİMİ'Yİ TESLİM ETMEYİZ

Erdoğan, ''Biz Sayın Haşimi'yi Türkiye'de kalmak istediği sürece ülkemizde tutarız. Teslim de etmeyiz'' dedi.

KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ

Başbakan Erdoğan, Lübnan'da kaçırılan Türk iş adamı ile ilgili, kendilerine ulaşmış henüz bir netice olmadığını, münasebetlerin Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütüldüğünü, konunun takipçisi olduklarını söyledi.

KABİNELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Kabinenin değişimi, yenilenmesi kongrelerle paralel giden işler değildir. Kongrelerin dışında da kabinelerde değişiklik yapılabilir. Ama şu anda bizim yol haritamızın içinde böyle bir şey söz konusu değil. Şimdi tamamen odaklandığımız 30 Eylül'deki ustalık döneminin güçlü bir siyasi yapılanmasını sağlamaktır'' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler