YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 ilde 'Paralel Yapı' operasyonu
4 ilde 'Paralel Yapı' operasyonu
09 Haziran 2016 16:47
İzmir merkezli toplam 4 ilde, polis tarafından 'Paralel yapı' iddialarına yönelik düzenlenen operasyonda, 17 kişi gözaltına alındı.

Süphelilerin Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları adliye ve cezaevlerinde görev yaptıkları belirtildi. 

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, 'Paralel yapı' iddialarına yönelik bugün sabah saatlerinde İzmir, Manisa, Trabzon ve Uşak'ta eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

Gözaltına alınan şüphelilerden bazılarının, İzmir, Karşıyaka ve Menemen adliyelerinde, Aliağa Şakran Cezaevi ile Foça Açık Cezaevi'nde, zabıt katibi ve infaz koruma memuru olarak görev yaptıkları bildirildi. 

Operasyonun, 'FETÖ/PDY'nin adliye yapılanmasına yönelik düzenlendiği, gözaltına alınan şüphelilerin 2012 yılında yapılan mübaşir, zabıt katibi ve infaz koruma memuru sınavlarında soruları önceden temin edip, 'FETÖ/PDY' üyelerine verdikleri, bu sorularla sınavları kazanan ve halen görevde olan zanlıların ise 'Paralel yapı' iddialarına yönelik düzenlenen operasyonları önceden örgüt üyelerine bildirdikleri ileri sürüldü.


DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler