YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 ilde eş zamanlı baskın: 27 gözaltı
4 ilde eş zamanlı baskın: 27 gözaltı
30 Ekim 2011 10:45
Adana, Antalya, Nevşehir ve Şanlıurfa'de uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 27 kişi gözaltına alındı.

Adana'nın Ceyhan ilçesi merkez olmak üzere Adana, Antalya, Nevşehir ve Şanlıurfa'da düzenlenen eş zamanlı uyuşturucu operasyonlarda 27 kişi gözaltına alındı.

Ceyhan Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, çevre il ve ilçelerden temin ettikleri uyuşturucuyu Ceyhan'da pazarladığı belirlenen suç örgütü üyelerine yönelik olarak 1 yıl önce çalışma başlattı.

Polis, 27 Ekimde, Ceyhan ilçesi merkez olmak üzere Adana, Antalya, Nevşehir ve Şanlıurfa'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

M.K, Ö.D.K, C.Y, A.T, F.D, A.K, O.T, A.A, C.A, A.A, M.T, H.D, İ.Ü, S.A, F.Y, O.P, E.Y, M.T, S.T, H.İ, E.K, İ.K, M.A, İ.D, M.D, A.E ve M.T. gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde, bir kısmı satışa hazır paketler halinde toplam 12 kilo 891 gram esrar, 940 adet uyuşturucu hap, 138 gram eroin, 159 gram kokain, 13 kök dişi Hint keneviri, ruhsatsız tabanca, şarjör, 5 adet tabanca mermisi, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, sahte nüfus cüzdanı ve 2 adet sahte sürücü belgesi ele geçirildi.

Zanlıların emniyetteki işlemlerin ardından ''uyuşturucu ticareti yapma'' suçlamasıyla adliyeye sevk edileceği, operasyon kapsamında daha önce gözaltına alınan 9 kişinin tutuklandığı bildirildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler