YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 ilde darbe toplantısı yapılmış
Darbe gecesi ‘WhatsApp’tan haberleşen askerlerin 2 aylık telefon kaydı incelendi. Rütbesi yarbay ile yüzbaşı arasında olan darbecilerin 16’lı ve 32’li gruplar halinde İstanbul, Konya, Antalya ve Trabzon’da ‘darbe toplantısı’ yaptığı belirlendi.
4 ilde darbe toplantısı yapılmış
02 Ağustos 2016 / 07:12 Güncelleme: 02 Ağustos 2016 / 09:36

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan askerlerin haberleştiği WhatsApp hattını incelemeye aldı. İsimler tek tek tespit edildi.

Çoğunluğu Harp Akademileri Komutanlığı’nda görev yapan öğretim görevlisi komutanlar ile yüzbaşı rütbesindeki öğrencilere yönelik geçen hafta operasyon gerçekleştirildi.

16’LI VE 32’Lİ GRUPLAR HALİNDE BULUŞTULAR

Operasyon genişletilerek başka illerde de gözaltılar oldu. Bu askerlerin cep telefonları tek tek incelemeye alındı ve HTS kayıtları çıkartıldı. Yapılan incelemede gözaltındaki darbeci askerlerin telefon kayıtlarında eşleştirme yapıldı.

Çoğunluğu Harp Akademileri Komutanlığı’nda görevli askerlerin son 2 ayda aynı yerlerde biraraya geldikleri saptandı. Telefon sinyallerini tespit eden polis, uçak ve otel kayıtlarından da darbeci subaylara ulaştı.

Subayların, 16’lı ve 32’li gruplar halinde son 2 ayda İstanbul, Konya, Antalya ve Trabzon’da buluştuğu tespit edildi. Sivil olarak uçaklara binip lüks otellerde toplantı yapan askerlerin isimleri de uçak ve otel kayıtlarından çıkarıldı, 40’ı gözaltına alındı.

İstanbul polisinin geriye dönük yaptığı 2 aylık araştırmayı genişleteceği, daha eskiye dönük kayıtları araştırdığı öğrenildi.

 

HABERTÜRK

 // Ömer
divan oteli unutmadık... Sonuç ? Kazanan yine onlar.tıpkı g.ergen ve ikincieldefolu seven,tıpkı fasıl gecelerinde teknelerde mangal yakan sakilik yapan sonradan görme dalaksız uşaklar gibi......
02 Ağustos 2016 08:05
 // Ömer
aslında iyi bir analiz yapılınca kayna haber kanalının Kimlere hizmet etme peşinde olduğu net anlaşılacak.israil doğalgaz propagandası ve israil ile barış konusunda doğan medyasını hata uluslarası yahudi medyasını geride bırakacak bir yayın politikası izlemekten geri kalmadı....
02 Ağustos 2016 07:55
 // Ömer
bir genelkurmay canlı yayında Ak Parti,Adalet ve Kalkınma Partisi dememek için şekilden şekile girebiliyor ise hiç kimse kusura bakmasın bu gibi halkın vergileri ile bir taraftan malikanelerinde keyf çatar bir taraftanda darbe planı yaparlar.en büyük aptallık bunlara güvenmektir....
02 Ağustos 2016 07:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler