YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 bakanlık onun için harekete geçti!
Sağlık Bakanlığı, Aile Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Bonzai ile mücadele yol haritası hazırladı. Bu hafta açıklanıyor.
4 bakanlık onun için harekete geçti!
13 Temmuz 2014 / 08:30 Güncelleme: 13 Temmuz 2014 / 12:31

Her hafta bir gencin ölümüne sebep olan Bonzai adlı uyuşturucuya karşı 4 bakanlık eylem planı hazırladı.

Bir içimi 1-2 lira
 
Türkiye’de ilk kez 2011’de görülen Bonzai’nin bir içimlik dozu 1-2 liraya kadar düşünce tek içişte bile bağımlılık yapan bu madde gençler arasında korkutucu düzeyde yayıldı.

Her hafta bir gencin canını alan bu sentetik esrara karşı devlet harekete geçti.
 
Bu hafta açıklanıyor
 
Erdoğan, ''Bonzai’den kaynaklanan sıkıntıları yakından takip ediyorum. Kimsenin tereddütü olmasın. Taviz vermeyeceğiz'' dedi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, kullanımı artan 'Bonzai' adlı uyuşturucu maddeyle mücadele konusunda yeni bir yol haritası hazırlandığı ifade etti.
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’nin Keşan İlçesi’nde partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Yemek sonrası, son günlerde Türkiye’de özellikle gençler arasında kullanımı artan Bonzai adlı uyuşturucu maddeyle mücadele konusunda yöneltilen soruyu yanıtlayan Müezzinoğlu, “Onunla ilgili önceki gün içişleri bakanımızla görüştük. İçişleri bakanı, aile sosyal politikalar bakanı, milli eğitim bakanı, sağlık komisyon bakanımızla pazartesi günü bir araya gelip, yeni tedbirler olarak neler alabiliriz?’ onu değerlendireceğiz. O değerlendirmelerden sonra yol haritamızı gözden geçirip, kamuoyuna deklare edeceğimiz bir yeni uygulamayı kararlaştıracağız. Şu anda mevcut uygulamada, emniyete ve sağlık camiasına duyarlılık mesajının dışında yeni bir yol haritası çalışması inşallah pazartesiden sonra çıkacak” dedi.

 

VATAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler