YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3’ü general 60 darbeci subay Kandil’e kaçıp PKK’ya sığındı
15 Temmuz gecesi yapılmaya çalışılan kanlı darbe girişiminin başarısız olmasının ardından FETÖ'cü 3'ü general 60 hain bölücü terör örgütü PKK'ya sığındı.
3’ü general 60 darbeci subay Kandil’e kaçıp PKK’ya sığındı
08 Ağustos 2016 / 11:22 Güncelleme: 08 Ağustos 2016 / 11:32

Sözcü'nün iddiasına göre, Silopi üzerinden Irak'a geçen 60 haini Zaho'da PKK'lı teröristler karşıladı ve Kandil'e götürdü MİT ve Genelkurmay Başkanlığı bilgiyi doğruladı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra firar eden 9'u General 288 muvazzaf askere ilişkin çok önemli bir gelişme yaşandı. FETÖ/PDY üyesi darbeci askerlerden 60'ının bölücü terör örgütü PKK'ya sığındıkları tespit edildi. Hainlerin PKK terör örgütünün “inine” sığınması Milli İstihbarat Teşkilatı ve Genelkurmay Başkanlığı'nca teyit edildi.

SEMİH TERZİ FAKTÖRÜ

Darbe teşebbüsünün başarısız olduğunun anlaşılmasından sonra paniğe kapılan cuntacı askerler Türkiye'den kaçmak için vakit kaybetmedi. 3 Tuğgeneral'in aralarında yer aldığı 60 askeri personel Sikorsky helikopterler ile Silopi'ye gitti.

Firari darbeci askerlere, Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı Karargahı'nı ele geçirmek istediği sırada kahraman Astsubay Ömer Halisdemir tarafından alnından vurulan Özel Kuvvetler Birinci Tugay Komutanı Tuğgeneral Semih Terzi'ye bağlı Silopi'deki Özel Kuvvetler Harekat Üssü'ndeki FETÖ'cü unsurlar yardım etti. ÖKHÜ'de görevli FETÖ'cü ekip çeşitli birliklerden kaçarak Silopi'ye gelen 60 hainin, Habur Sınır Kapısı'ndan Kuzey Irak'a geçmesine aracılık etti. MİT ve Genelkurmay'ın tespitlerine göre, 3 tuğgeneral ile çeşitli rütbelerdeki darbeci askerler Zaho'da PKK'lı teröristlerce karşılanıp Kandil'deki ana kampa götürüldü. Asker üniformalı cuntacıların, bölücü terör örgütüne sığınması FETÖ ile PKK arasındaki “hain” ittifakı da bir kez daha gözler önüne serdi.

‘PKK İADE ETMEZ' DİYE …

İstihbarat birimleri Kandil'deki PKK kampında saklanan 3 genaral ile üst rütbeli subayların kimliklerini tespit etti. Hainler arasında kurmay subayların da olması dikkat çekti. Firarilerin yakalanma ve iade edilme riski olmadığı için PKK'ya sığındığı belirlendi. Hain askerlerin örgütün temin edeceği sahte pasaportlar ile Avrupa ülkelerine geçmeyi planladığı yönünde istihbari bilgiler alındı.

IŞIK: 288 FİRARİ ASKER VAR

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, darbe girişimi sonrasında 9'u general olmak üzere 288 askerin firari durumda olduğunu açıklamıştı. Firari generallerin isimleri ise şöyle:

Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu, Tuğgeneral Mehmet Nail Yiğit, Tuğgeneral Ali Kalyoncu, Tuğamiral Ayhan Bay, Tuğamiral Nazmi Ekici, Tuğamiral İrfan Arabacı, Tuğamiral Ali Suat Aktürk, Tuğamiral Hayrettin İmran ile Tuğgeneral Mehmet Zeki Kıralp.

1-20160808112309.jpg

FETÖ'CÜ GENERALLER 15 TEMMUZ'DA SIRRA KADEM BASTI

15 Temmuz akşamı, Türkiye büyük bir ihanetle karşı karşıya kaldı. FETÖ'cü darbe, vatandaşın sokaklara çıkmasıyla püskürtülürken, 9 general o geceden bu yana ortada yok.

1
 // 1
kişi sevdikleriyle beraberdir......
08 Ağustos 2016 17:04
 // Rasim DUMAN
Tamam, kactiniz..Peki "kurtulabildiniz mi?" Bu aziz milletin senelerce ekmegini yediniz, Sanli Ordumuzun uniformasini tasidiniz, yediginiz ekmegin hakkini vermek icin "izzet" ile vazife yapmayi "teptiniz" ve uzerinizdeki uniforma ile "zillete" kostunuz. Bu nasil bir tercihtir, nasil bir dusustur, nasil bir alcakliktir yahu ?!!!...
08 Ağustos 2016 15:05
vaybe
 // muammer
bunlar ne olursa olsun türk ordusundan olamaz bunlar özel olarak ülkemiye yerleştirilen ajanlardır,herşey olur ama bizim subayımız olamaz bunlar bunlardan bahsederken bizim paşa falan demeyin türk ordusundan onun bunun çocukları çıkmaz....
08 Ağustos 2016 Pazartesi 14:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler