YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"35. madde düzeltilmeli"
Son günlerde tekrar tartışlamaya başlanan TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi ile ilgili bir açıklamada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den geldi. Cumhurbaşkanı Gül, İstismara fırsat vermemek için 35. maddenin düzeltilmesi gerektiğini söyledi...
"35. madde düzeltilmeli"
23 Temmuz 2010 / 15:41 Güncelleme: 23 Temmuz 2010 / 15:43

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinin bugüne kadar bilerek veya bilmeyerek istismar edildiğini belirterek, "Yanlış anlaşılmaları düzeltmek, istismara fırsat vermemek için yeniden yazılması ve düzeltilmesinin doğru olduğu kanaatindeyim" dedi.

Tarabya Merkez Camii'nde Cuma namazını kılan Gül, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gül, TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinde yapılacak değişiklikle ilgili bir soru üzerine, "Aslında 35. maddeyi okursanız içerisinde böyle herhangi bir şekilde meclis dışı kimseye bir görev verme söz konusu değildir. Ama bu madde istismar edildi. Bazen bilerek bazen bilmeyerek istismar edilir. Tüm meclis el birliği içinde ele alınmalı. İktidar muhalefet diğer partiler hep bu görüşteler. Yanlış anlaşılmaları düzeltmek için herhangi bir şekilde istismara fırsat vermemek için yeniden yazılması ve düzeltilmesinin doğru olduğu kanaatindeyim. Meclis açılınca bunu hep birlikte ele alabilir" diye konuştu (İHA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler