YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
35. madde değişikliği kabul edildi
TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinde değişiklik yapılmasını içeren düzenleme Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi.
35. madde değişikliği kabul edildi
01 Temmuz 2013 / 19:15 Güncelleme: 01 Temmuz 2013 / 19:21

TBMM'deki Milli Savunma Komisyonu'nda TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinde değişiklik içeren 'Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı' görüşülüyor. Tasarıda yer alan TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinde değişiklik yapılmasına ilişkin madde komisyon tarafından kabul edildi. Komisyon, tasarının geri kalan bölümü üzerindeki görüşmelerini sürdürüyor.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz:
"Geç kalmış bir şeyi bugün getirmenin hiçbir sıkıntısı yoktur"

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinde yapılacak düzenleme için herkesin "geç kalmıştır" dediğini belirterek, "Geç kalmış bir şeyi bugün getirmenin hiçbir sıkıntısı yoktur" dedi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinde değişiklik yapılmasını ön gören tasarının Milli Savunma Komisyonu'nda görüşülmesi sırasında muhalefetten gelen eleştirileri cevapladı. Değişiklikle ilgili bir sunum yapan Bakan Yılmaz, TSK'da 36 bin uzman erbaş, bin 300 kadar da sözleşmeli erbaş bulunduğunu söyledi. Güvenlik güçlerinin, vatandaşın özgürlüğüne engel olamayacağını anlatan Yılmaz, güvenlik güçlerinin özgürlüklerin doğru ve yerinde kullanılması için var olduklarına vurgu yaptı. Bugüne kadar yapılan darbelerle anayasanın ihlal edildiğini ifade eden Bakan Yılmaz, TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinde yapılacak düzenleme için şöyle konuştu:

"Herkes, 'bu geç kalmıştır' dedi. Dolayısıyla geç kalmış bir şeyi bugün getirmenin hiçbir sıkıntısı yoktur. Ama bugün getirmezseniz yabancıların deyimiyle yarın asla gelmez. Eğer bir ihtiyaç varsa, bu ihtiyacı bir an önce gidermek lazım."

İHA

21:04
 // ORDU GÖREVE
Hadi şimdi de ''ordu göreve'' diye anırın!
Ordunun görevi belli oldu. Hedef, İsrail!!!...
01 Temmuz 2013 21:04
21:01
 // NETEKİİİM
İşte şimdi ordumuz gücüne güç katacaktır. Bu 35. Madde ordunun sırtında bir kamburdu. Artık tüm kontrasyonunu dış tehditlere yönlendirecektir. Halkına artık şaşı bakmayıp, düşmana şahin olacaktır. Netekim bazıları bundan rahatsız olacaktır. Chp ve Mhp ye geçmiş olsun. Statüko buzluktan çıktı ve eriyip gidiyor....
01 Temmuz 2013 21:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler