YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
32 yıllık hasret sona erdi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Tokat Çevre Yolunun açılışını yaparak 32 yıllık hasrete son verdi.
32 yıllık hasret sona erdi
14 Aralık 2012 / 20:54 Güncelleme: 14 Aralık 2012 / 21:13

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ''Türkiye'yi doğudan batıya, kuzeyden güneye bölünmüş yollarla donattık'' dedi.

Yıldırım, Tokat Çevre Yolu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, Tokatlılarla bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Yolun hayırlı olmasını dileyen Yıldırım, ''Dile kolay, 32 yıl geçmiş. Bir nedenle yatırıma konmuş. Her seçimde siyasetçiler Tokat'a gelip, çevre yolu üzerinden siyaset yapmış. Tokat Çevre Yolu'nu yapacağım diye sizden oy istemiş. Böylece seçimler geçmiş, vaatler unutulmuş. Tokat Çevre Yolu da bir başka seçime kalmış'' diye konuştu.

AK Parti'nin iktidara gelmesiyle ülkenin, milletin ihtiyacı olan hizmetlerin yapıldığını anlatan Yıldırım, geçmişte sözü verilen 30-40 yıl önceki işlerin de dönemlerinde birer birer bitirildiğini belirtti.

Tokat Çevre Yolu'nun 8 kilometre uzunlukta olduğunu aktaran Yıldırım, Sivas istikametine transit devam eden yol sayesinde, hem şehir merkezindeki trafiği rahatlattıklarını hem de şehrin egzoz gazından ve çevre kirliliğinden etkilenmesinin önüne geçtiklerini söyledi.

''Buradan küçük bir sitemim var. Yol üzerinde bazı kamulaştırmalarda birçok Tokatlı hemşehrimiz yardımcı oldu ama bir iki arkadaşımız bize yardımcı olmadı'' diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

''300-500 metrekare bir iki yer için yıllarca uğraşmak zorunda kaldık. Bu yol 3 yıl önce de bitirilebilirdi açık söylüyorum. Bu nedenle 3 yıllık gecikmemiz var. Yolu biz niçin yapıyoruz  Yolu insanlar için yapıyoruz, ülkemizin kalkınması için yapıyoruz, ülkemizin refahı için yapıyoruz. İnsanımızın daha fazla seyahat etmesi için yapıyoruz. Yolları bölüyoruz, bölüyoruz, hayatları birleştiriyoruz. 10 yılda Türkiye'de 16 bin 200 kilometre bölünmüş yol yaptık. 80 yılda Türkiye'nin yaptığı bölünmüş yol miktarı sadece 6 bin 100 kilometredir. 10 yılda bunun üzerine 16 bin 200 kilometre bölünmüş yol yapmak ne anlama geliyor, sizin takdirinize bırakıyorum. 80 yılda yapılanın 2,5 katını yaptık, insanımızın hizmetine sunduk. Türkiye'yi doğudan batıya, kuzeyden güneye bölünmüş yollarla donattık.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler