YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
300 kişi işinden oldu
300 kişi işinden oldu
04 Mayıs 2010 09:35
Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, zarar ettiği gerekçesiyle son teknoloji ile donatılan Kadıköy Sağlık ve Sosyal Dayanışma Vakfını kapattı. Karara en çok üzülen de vakfa uzun yıllar hizmet veren işçiler oldu.

Borç batağında olduğunu söyleyen Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk 12 yıldır hizmet veren KASDAV’ı kapattı.

Kozyatağı’nda son teknoloji ile donatılan Türkiye’nin en modern meclis binası ile kültür merkezini hizmete açan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Belediye’ye ait 12 yıldır hizmet veren Kadıköy Sağlık ve Sosyal Dayanışma Vakfını (KASDAV) zarar ettiği gerekçesiyle kapattı. Borç batağında olduğunu söyleyen Öztürk’ün bu tavrı en çok Vakıfta uzun yıllar çalışan işçileri üzdü. Kapatılan vakıfla birlikte 300 kişi işsiz kaldı.

Kadıköy Belediyesi tarafından apar topar boşaltıldıktan sonra kiraya çıkartılan Vakıf, CHP’li 2 ismin de yollarını ayırmasına neden oldu. KASDAV’ın ikinci başkanı olan İnal Aydınoğlu, “Maalesef, KASDAV kapandı. 12 yıldan beri KASDAV görevleri başarıyla yerine getirdi; ama KASDAV’ın başarısını hiç kimse hazmedemedi. Başarısının etrafa yaydığı aydınlık, şimşekleri üzerine çekti” dedi.

Aydınoğlu, KASDAV’’da çalışan işçilerin dışında 1000’i aşkın gönüllüsünün (sadece ücretsiz çalışan yardımseverlerin) kaybedilmemesi için yeni bir dernek kurduklarını da ifade etti.

İŞÇİLER DAVA AÇTI

Kasdav’da işten çıkartılan işçilerden Ergin Akyürek, Kadıköy Belediyesi’e dava açtı. Hiçbir gerekçe sunulmadan işten çıkarıldığını söyleyen Akyürek, 5 bin lira alacağı olduğunu söyledi. Alması gereken mesai ücretlerinin de oluğunu belirten Akyürek, ‘Kadıköy Belediyesi’ne dava açtım. Şahitlerim de var. Hakkımı sonuna kadar arayacağım’ dedi. İddialar üzerine aradığımız Kadıköy Belediyesi’nden ise konuya ilişkin açıklama alınamadı.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler