YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversite
30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversite
09 Aralık 2010 08:57
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Öncan, 30 yaş üstündekilere üniversiteye sınavsız giriş müjdesi verdi.

Birkaç yıl sonra üniversitelerin öğrenci bulmakta zorlanacağını belirten YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Öncan, 30 yaş üstündekilere üniversiteye sınavsız giriş müjdesi verdi.

Özcan, "Son aşamaya gelen çalışma önümüzde öğretim dönemine yetiştirilecek" dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), devrim niteliğinde yönetmelik hazırladı. Son şekli verilmek üzere olan yönetmelikle 30 yaş üstündekilere sınavsız ikinci üniversite hakkı verilecek. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, birkaç yıl sonra üniversitelerin öğrenci bulmakta zorlanacağını belirtti.

Bunun önüne geçmek için çalışma yaptıklarını ifade eden Özcan, ikinci diploma almak isteyenlere fırsat sunacaklarını söyledi. YÖK Başkanı, 30 yaşını dolduran üniversite mezunlarının vakıf üniversitelerine sınavsız girebileceğini dile getirdi.

VAKIFLAR SICAK BAKIYOR

Devlet okullarındaki boş kontenjanlara da öğrenci alınacağını vurgulayan Özcan, "İstediği bölümde okumak isteyip de o fırsatı yakalayamamış pek çok kişi var. Bazı bölümler için genel yetenek sınavı yapılacak. Vakıf üniversiteleri de yönetmeliğe sıcak bakıyor. Uygulama önümüzdeki döneme yetişecek" dedi. YÖK Başkanı, yeni kurulacak üniversitelerle birlikte 'boşta kalan öğrenci' kavramının tarih olacağını da vurguladı. (Vatan)

değişim
 // f.safitürk
Bizim üniversite anlayışımızda; üniversiteye girmek zor fakat bitirmek kolay, hatta eğitim açısından yetersiz olup bitremeyen yok! Bence yapılması gereken en önemli değişiklik bu konuda olmalı ki nitelik kazanılsın....
09 Aralık 2010 11:59
sayın yök başkanı
 // MEHMET YEŞİLKAYA
peki hiç üniveristeye girmemiş okumamış olanlar için de geçerlimi bir uygulama mı olacak yoksa sadece lisan mezunlarına taınanacak olan bir uygulama mı olacak merak ediyorum?...
09 Aralık 2010 09:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler