YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
30 liraya 10 yıl hapis
Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 3 sanığın yargılandığı bir davada, sanıklardan birini, ''geceleyin ıssız bir yere götürdüğü kişinin, silah tehdidiyle 30 TL'sini gasp ettiği'' gerekçesiyle 10 yıl hapse mahkum etti.
30 liraya 10 yıl hapis
30 Nisan 2012 / 12:17 Güncelleme: 30 Nisan 2012 / 12:20

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, S.E, M.D. ve A.G. adlı kişiler hakkında, Ankara Akyurt'ta 12 Eylül 2010'da ''silahla yağma, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve basit yaralama'' suçlarını işledikleri iddiasıyla dava açtı.

S.E'nin ''müşteki-sanık'' olduğu dava, Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde önceki günlerde karara bağlandı.

Mahkeme, sanıklardan M.D'nin, ''müşteki-sanık'' S.E'yi geceleyin, ıssız bir yere götürerek, silah tehdidiyle 30 TL'sini aldığının sabit olduğuna hükmetti ve bu eylem nedeniyle M.D'yi ''geceleyin, silahla yağma'' suçundan, 12 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Ancak mahkeme, yargılama aşamasındaki tutumu nedeniyle takdiri indirim uygulayarak, cezayı 10 yıla çekti.

Sanık M.D. ''üç müştekiyi, cebir ve tehdit kullanarak, hürriyetinden yoksun bıraktığı'' gerekçesiyle, her bir müşteki için 3 yıl 4 ay olmak üzere, toplam 10 yıl hapis cezasına çarptırılırken, müştekilerden 2'sine yönelik ''silahla, geceleyin yağmaya teşebbüs'' suçundan da toplam 5 yıla mahkum oldu.

Sanık M.D. davada toplam 25 yıl hapis cezasına mahkum edildi.


-Diğer sanıklar hakkındaki hükümler-


Mahkeme, sanık A.G'ye, ''üç müştekiyi, cebir ve tehdit kullanarak, hürriyetinden yoksun bıraktığı'' gerekçesiyle toplam 10 yıl, iki müştekiye karşı ''silahla geceleyin yağmaya teşebbüs'' suçunu işlediği gerekçesiyle toplam 5 yıl hapis cezası verdi.

Sanıklardan M.D'yi kasten yaraladığı iddiasıyla yargılanan ''müşteki-sanık'' S.E. ise mahkumiyetine yeterli, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği gerekçesiyle beraat etti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler