YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
30 bin paket kaçak sigara
30 bin paket kaçak sigara
11 Şubat 2010 19:56
Adana, Mersin Serbest Bölge'de üretilerek yurtdışına yollanan ancak Kuzey Irak'tan Türkiye'ye kaçak yollardan getirilen 30 bin paket sigara ele geçirildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü  (KOM) ekipleri alınan istihbarat üzerine yaptığı bir baskında  kaçak sigara ele geçirdi. Sigaraya yapılan zamların ardından piyasada bir hayli artmaya başlayan kaçak sigara polis engeline takıldı. Kaçak sigara satma suçundan sabıkası bulunan Emin A.'nın elindeki kaçak sigaraları piyasaya sürmeye çalıştığını belirleyen ekipler, şahsın Uçak Mahallesi'ndeki deposuna baskın yaptı. Depoda piyasa değeri 66 bin TL olan 30 bin paket çeşitli markalarda sigara ele geçirdi. Olayla ilgili olarak 3 kişi gözaltına alınırken, Emin A., sigaraların sadece kendisine ait olduğunu söyledi.  
 

Bugüne kadar Kuzey Irak üzerinden getirilen kaçak sigaraları ele geçiren polis, son operasyonda yakalanan sigaraların, Mersin Serbest Bölge'sinde üretildiğini söyledi.  Yurtdışına satılıyormuş gibi gösterilerek gemilere yüklenen sigaraların açık denizde teknelere aktarılarak yurda kaçak olarak sokulduğu öğrenildi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler